Poniedziałek, 7 września 2020

Od 11 do 13 września odbywać się będzie trzeci tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki. Na placu św. Ducha antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji.

Na stoisku Związku Literatów Polskich codziennie od piątku do niedzieli w godz. 15-16 będzie można spotkać zrzeszonych w organizacji poetów i poetki. Swoje wiersze przeczytają na kiermaszu na żywo: Krystyna Jezierska, Irena Kaczmarczyk, Dorota Lorenowicz, Danuta Perier-Berska, Anna Pituch Noworolska, Joanna Pociask-Karteczka, Danuta Sułkowska i Alicja Zemanek.

Uczestnicy najbliższego kiermaszu:

Suszek Books – więcej niż antykwariat
Związek Literatów Polskich Kraków
American Bookstore
Antykwariat Hulajpole
Antykwariat PiBook
Świat w tunelu
Antykwariat 451 stopni
Szafa Pełna Książek
Biblioteka Domowa – Wojciech Pasternak
Antykwariat Abecadło
i inni krakowscy bukiniści

Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców, a także przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO.

Krakowskiemu Kiermaszowi Książki patronuje kampania informacyjno-społeczna „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i KBF zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie Krakow.Travel. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl.

Kiermasze organizuje KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Podaj dalej
Autor: ET