środa, 6 października 2021
W branżowym programie o treściach cyfrowych

13 października startuje kolejna, 4. już edycja Wirtualnych Targów Książki, podczas której swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców.

Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń – nie tylko spotkania autorskie z polskimi i zagranicznymi pisarzami, ale także webinary i warsztaty. Eksperci Empiku oraz goście specjalni skupią się na zagadnieniach związanych z kontentem cyfrowym.

Wśród gości tej edycji znajdziemy m.in. Katarzynę Bondę, Przemka Staronia, Alexa Michaelidesa, Johna Flanagana, a także Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka.

Na Scenie Apostrof odbędą się wydarzenia poświęcone literaturze pięknej oraz reportażom – między innymi z udziałem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Jacka Dehnela, Dominiki Słowik, Kena Folleta i Zygmunta Miłoszewskiego.

Dopełnieniem wydarzeń w tej przestrzeni będzie premiera książki oraz audiobooka: „Mała Księżniczka”, w której udział wezmą autorka Karolina Lewestam, a także Maja Ostaszewska oraz zespół Tęskno.

Nowością w programie Wirtualnych Targów Książki jest dedykowana literaturze poradnikowej Scena Rozwój. W spotkania udział wezmą m.in. Maia Sobczak, Alicja Rokicka oraz Wioleta Błazucka, a warsztaty z ich udziałem będą połączone z sesją live cooking.

Uczestnicy Wirtualnych Targów Książki będą także mogli wziąć udział w webinarze przygotowanym przez Natalię de Barbaro, autorkę bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.

Rodzice natomiast znajdą wiele inspiracji podczas wydarzeń zaplanowanych na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie pojawi się między innymi przegląd nowości literackich dla dzieci prezentowany przez dziennikarki Katarzynę Stoparczyk i Justynę Dżbik-Kluge oraz pisarza Marcina Szczygielskiego, a także odbędą się spotkania z Martyną Wojciechowską i Sylwią Chutnik.

W branżowym programie znalazły się m.in. specjalistyczne webinary: „Nowoczesny czytelnik – e-booki i audiobooki w bibliotekach”, „Jak projektować okładki cyfrowych książek?” czy „Jak nagrać dobry audiobook?”. To także spotkanie dotyczące print on demand – unikalnego rozwiązania oferowanego przez Virtualo oraz panel: „Czego czytelnik szuka w Internecie?”, przybliżający zagadnienia z obszaru SEO.

Zygmunt Miłoszewski, wspólnie z dr Igą Bałos, opowie o prawach autorskich w publikacjach online. Współorganizatorem wydarzenia jest Unia Literacka.

– Podczas ostatniej – wiosennej edycji Wirtualnych Targów Książki, w panelach dla branży uczestniczyło ponad 600 osób. To jednoznaczny sygnał, że taka forma spotkań z ekspertami cieszy się dużą popularnością i jest oczekiwana przez wydawców, autorów oraz twórców. Tematem przewodnim w ramach Sceny Forum będą treści cyfrowe, w produkcji których jesteśmy rynkowym liderem. Tylko w tym roku w ramach rozwoju oferty Empik Go na platformie pojawiły się 24 produkcje oryginalne Empik Go, z udziałem największych polskich gwiazd, między innymi Aleksandry Popławskiej, Cezarego Pazury czy Bogusława Lindy. Dodatkowo, dostarczyliśmy klientom niemal 18 tysięcy nowych odcinków podcastów i rozbudowaliśmy ofertę w ramach segmentów: true crime, mindfulness czy well-being. Nowością w ofercie Empik Go będą również komiksy – podkreśla Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik.

Webinary branżowe w ramach Sceny Forum odbędą się na platformie ClickMeeting i wymagają wcześniejszej rejestracji.

Odwiedzający wirtualne stoiska mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty obejmujące publikacje drukowane oraz cyfrowe, a także na bezpłatną dostawę zamówień w ramach usług Empik Premium. Będzie można również kupić książki z autografami twórców.

Wydarzenie potrwa od 13 do 26 października online na: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Transmisje spotkań i warsztatów będą dostępne na profilach Empiku: na Facebooku (z tłumaczeniem na język migowy), Instagramie oraz YouTube.

W spotkaniach autorskich w ramach trzech dotychczasowych edycji targów wzięło udział w sumie 3 mln unikalnych widzów.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Empik