Czwartek, 20 lipca 2023
Apel m.in. o wprowadzenie zerowej stawki VAT
We wtorek 18 sierpnia posłowie z Komisji Kultury i Edukacji (CULT) Parlamentu Europejskiego wezwali do zajęcia się problemami, przed którymi stoi unijny sektor książki, takimi jak nieuczciwa konkurencja, niedobór papieru, wspieranie autorów, tłumaczy, wydawców i dystrybutorów. W Raporcie o Europejskim Sektorze Książek (przyjętym 27 głosami za, przy braku głosów przeciw i 1 wstrzymującym się) wskazano na takie kwestie jak nieuczciwa konkurencja między dominującymi dystrybutorami internetowymi a niezależnymi księgarniami, a także obecny niedobór papieru i atramentu oraz rosnące koszty spowodowane rosyjską inwazją na Ukrainę. „Po raz pierwszy od 10 lat Parlament Europejski przygląda się potrzebom tego ważnego sektora. Dostosowaliśmy nasze zalecenia, aby pomóc sektorowi odpowiedzieć na liczne wyzwania, przed którymi stoi obecnie, takie jak zrównoważenie środowiskowe, przejrzystość sztucznej inteligencji, interoperacyjność e-booków czy uczciwa konkurencja na rynku” – powiedział sprawozdawca Tomasz Frankowski z Komisji Kultury i Edukacji. „Naszym celem jest promowanie czytelnictwa …
Wyświetlono 25% materiału - 140 słów. Całość materiału zawiera 563 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się