środa, 3 września 2003
Szanowni Państwo, W ostatnich dniach daje się zauważyć powiększające się zamieszanie na rynku podręczników szkolnych. Zamieszczony na stronie internetowej MENiS list minister Krystyny Łybackiej bywa interpretowany przez władze samorządowe oraz przez niektórych kuratorów jako zakaz sprzedaży podręczników w szkołach. Zdarzają się przypadki, iż szkoły rezygnują z realizowanych już u wydawców zamówień podręczników, narażając tym samym wydawnictwa na znaczne straty. Przekazanie całej sprzedaży podręczników do księgarń w niczym nie zmienia sytuacji, lecz tylko jedną formę zastępują drugą - księgarze rywalizując o dostęp do szkół używają tych samych metod, co wszyscy inni sprzedawcy książek. Rynek hurtowy i księgarski przeżywa zapaść, sprzedaż bezpośrednia do szkół przez wydawców zawsze wypełniała luki, których księgarnie nie były w stanie zapełnić. Już teraz pojawiają się oznaki chaosu, w …
Wyświetlono 25% materiału - 121 słów. Całość materiału zawiera 487 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się