Piątek, 15 maja 2020
Wiersze Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Jana Englerta

Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza na “Koncert pamięci Jana Pawła II w 100-lecie urodzin Papieża”. “W 100. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II proponujemy spotkanie z bliską Jego sercu poezją Norwida i muzyką Fryderyka Chopina” – informują organizatorzy.

Szymon Nehring wykona 3 Nokturny, Etiudę i Sonatę h-moll Fryderyka Chopina, a poezję Cypriana Kamila Norwida usłyszymy w interpretacji Jana Englerta.

Poetycką klamrę wieczoru domknie wiersz Czesława Miłosza sprzed 20 laty, stworzony na 80. urodziny Papieża.

“Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że część społeczną swojego pontyfikatu oparł właśnie o norwidowską zasadę czerpania radości z pracy, która jest w istocie jedną z dróg do spełnienia godności ludzkiej. Sięgając po słowa wieszcza i przywołując muzykę niosącą jak bodaj żadna inna idiom polskości, zapraszamy do wspólnej refleksji, wspólnego przeżycia tego wyjątkowego dnia, który w obecnym, trudnym czasie stać się może nie tylko źródłem artystycznej radości, ale i wewnętrznej siły, tak bardzo dziś nam wszystkim potrzebnej” – czytamy w informacji.

Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2020 o godzinie 19.30 na platformie vod.teatrwielki.pl

Koncert, który zostanie zaprezentowany on-line, odbędzie się bez publiczności w Salach Redutowych im. Fryderyka Chopina Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Szymon Nehring – fortepian
Jan Englert – recytacja
Idea koncertu – Waldemar Dąbrowski
Scenariusz – Stanisław Leszczyński
Konsultacja – Agnieszka Kłopocka

 

 

Podaj dalej