Piątek, 6 marca 2020

9 i 10 marca odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja organizowana przez EUNIC Warszawa, Katedrę Zarządzania Międzynarodowego SGH oraz Międzynarodowe Forum Kobiet „Kobiety wobec wyzwań przyszłej dekady 2020 – 2030″, a w jej ramach spotkanie z Sherin Khankan (Dania), bohaterką filmu „Reformatorka islamu/The Reformist – a female imam” oraz pokaz tego filmu.

Pozostałe uczestniczki wydarzenia to m. in.:
Oana Băluță (Rumunia)
Sylwia Chutnik (Polska)
Joanna Dobrzyńska-Sobiech (Irlandia)
Zuzana Fellegi (Czechy)
Claire Godding (Walonia-Bruksela/Belgia)
Vivienne Hayes (Wielka Brytania)
Sarah Khan-Heiser (Niemcy)
Julya Rabinovich (Austria)
Daniëlle Vanwesenbeeck (Flandria/Belgia)

Wydarzenia na Facebooku:
Konferencja: FB
Pokaz filmu: FB
Języki konferencji: polski i angielski z tłum. symultanicznym
Udział w konferencji jest darmowy. Wymagana rejestracja przez email: agnieszka.zawada@sgh.waw.pl

PROGRAM

Międzynarodowa konferencja “Kobiety wobec wyzwań dekady 2020-2030”
9.03.2020 – 10.03.2020
Miejsce: SGH, Aula I, budynek C, Al. Niepodległości 128, Warszawa.

Poniedziałek 9 marca 2020

12:00 – 12:30
Powitanie: Rupert Weinmann, dyrektor Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, prezydent EUNIC Warszawa – Stowarzyszenia Instytutów Kultury Państw Unii Europejskiej
Wystąpienie otwierające konferencję: Prorektor SGH, prof. Hanna Godlewska-Majkowska

12:30 – 14:30
PANEL I: Kobiety, rynek pracy i ekonomia
W panelu będą dyskutowane najważniejsze kwestie dotyczące kobiet we współczesnej gospodarce, takie jak: nowe technologie — szansa dla kobiet na rynku pracy lub zagrożenie; różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn; kobiety emigrantki na rynku pracy; przedsiębiorczość kobiet; równowaga płci na wysokich stanowiskach zarządczych.

Moderatorka: Halina Brdulak, profesorka w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego SGH, członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Główna prelegentka: Claire Godding (Walonia-Bruksela/Belgia)
Ekspertka ds. Różnorodności, Integracji oraz Potrzeb społecznych w sektorze finansowym w Belgii  w organizacji Febelfin. Przez dziesięć lat zajmowała stanowisko menadżerki ds. różnorodności i integracji w BNP Paribas Fortis, a następnie dołączyła do jednostki utworzonej przez Belgijską Federację Sektorów Finansowych, gdzie zajmuje się zmniejszaniem dyskryminacji w bankach, redukcją zjawiska “szklanych sufitów” i promowaniem mieszanych zespołów. Jest także jedną z organizatorek inicjatywy “Women in Finance”
Panelistki:
Iga Magda (Polska)
Profesorka SGH w Warszawie, pracuje w Instytucie Statystyki i Demografii. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na różnicach w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, nierównościach w wynagrodzeniach i dochodach, niestandardowej polityce zatrudniania i polityce rodzinnej. Realizuje grant NCN dot. różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.
Joanna Dobrzyńska-Sobiech (Irlandia)
Doktorka ekonomii, odbyła staże naukowe w na uniwersytetach w Niemczech i Szwecji. Pracowała jako doradczyni rynkowa w Enterprise Ireland — organizacji rządowej odpowiedzialnej za rozwój i wzrost irlandzkich przedsiębiorstw na rynkach światowych. Jest zaangażowana we wdrażanie planu działania Enterprise Ireland 2020 dla kobiet w biznesie — napędzanie wzrostu poprzez różnorodność.
Bianka Siwińska (Polska)

Podaj dalej