Piątek, 14 czerwca 2024

Około 170 tys. odwiedzających przybyło na największe i najważniejsze na świecie targi rozwiązań drukarskich i opakowaniowych – drupa, które odbyły się w dniach 28.05-07.06.2024 w Düsseldorfie. 80 proc. gości przyjechało z zagranicy, z całego świata. Jak przekazała firma Konica Minolta, liczba odwiedzających stoisko firmy znacznie przekroczyła najśmielsze przewidywania.

Stoisko firmy o powierzchni 2 400 mkw, zlokalizowane na dwóch piętrach, było siódmym co do wielkości na targach drupa i przyciągnęło wielu zainteresowanych. Zespoły sprzedaży i wsparcia były głównie europejskie, ale dołączyła do nich również silna reprezentacja globalna – od Brazylii po Koreę, od Islandii po RPA i od Japonii po Sydney.

Podczas targów zostało sprzedanych ponad 200 maszyn Konica Minolta.

Na stoisku zaprezentowano premierowo 20 maszyn, innowacji w oprogramowaniu i szereg rozwiązań w takich obszarach jak druk komercyjny, druk etykiet, druk opakowań, a także druk przemysłowy, ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów jak transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój. Konica Minolta pokazała, w jaki sposób można przenieść zmienne dane na wyższy poziom, wykorzystując sztuczną inteligencję.

Konica Minolta zademonstrowała, jak oddzielne procesy takie jak foliowanie, lakierowanie, drukowanie i suszenie, można połączyć w jeden w pełni zintegrowany cykl produkcyjny, w którym AlphaJet firmy MGI jest centralnym punktem. Pokazano korzyści płynące z kompletnej drukarni jednoprzebiegowej. Był to pokaz najbardziej zaawansowanych, kompleksowych, cyfrowych linii produkcyjnych inteligentnej drukarni, jakie kiedykolwiek pokazano publicznie.

Ważnym celem firmy Konica Minolta było pokazanie, w jaki sposób pełna gama maszyn cyfrowych może pomóc klientom w ich cyfrowej transformacji. Począwszy od popularnej maszyny AccurioPress C14000e, która została już zainstalowana na całym świecie, aż po maszyny cyfrowe do druku etykiet z serii AccurioLabel, które osiągnęły rekordową liczbę 1500 instalacji.

Cyfrowy system zdobienia JETvarnish 3D Web 400 firmy MGI – który jest idealnym uzupełnieniem AccurioLabel 400 firmy Konica Minolta – zdobył nagrodę EDP (European Digital Press Association) Digital Embellishment Packaging.

Następna generacja maszyn atramentowych HS-UV firmy Konica Minolta – AccurioJet 60000, która została po raz pierwszy zaprezentowana publicznie, była jedną z ważnych atrakcji wśród 30 systemów działających na żywo na stoisku Konica Minolta. Ten wysokiej klasy model jest zgodny z jakością i technologią serii AccurioJet KM-1e i charakteryzuje się niezwykłą wydajnością 6.000 arkuszy B2 na godzinę (sph), a także doskonałą jakością obrazu.

Kolejną maszyną, która miała swoją światową premierę na targach drupa, była maszyna Konica Minolta AccurioPress C84hc, która wykorzystuje toner o wysokiej chromatyczności do spójnego drukowania jasnych, żywych kolorów.

Olaf Lorenz, dyrektor generalny ds. marketingu międzynarodowego w Konica Minolta Business Solutions Europe, powiedział: “Tym razem, bardziej niż kiedykolwiek na targach drupa, zastosowaliśmy wyjątkowe podejście, demonstrując kompleksowe procesy druku. Osiągnęliśmy wyjątkowe rezultaty, a wszystko to w zgodzie z założeniami Przemysłu 5.0. Nasza prezentacja gamy nowych maszyn drukarskich z tonerem i atramentem pokazała, w jaki sposób te technologie wzajemnie się uzupełniają. Nasze interaktywne kioski do zamawiania wydruków wykroczyły daleko poza standardową prezentację sprzętu, prezentując nasze nowoczesne podejście druku. Z opinii odwiedzających wiemy, że byli oni pod wrażeniem i udało nam się ich zainspirować. Pomogliśmy klientom dostrzec potencjał druku, otwierając nowe możliwości, które niesie przyszłość. Jesteśmy świadkami przejścia z druku analogowego na cyfrowy i nie da się tego zjawiska powstrzymać”. I dodał: “To była moja piąta drupa, i to z niej jestem najbardziej dumny”.

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Konica Minolta
Źródło: Konica Minolta