Piątek, 26 kwietnia 2013
„Stolica” o sytuacji placówek księgarskich
„Z polskich ulic znikają księgarnie. Zastępują je apteki, restauracje, banki, które wygrywają przetargi na atrakcyjne lokale, W efekcie w wielu dużych miastach na rynku nie ma ani jednej księgarni. Tak jest chociażby na warszawskim Rynku Starego Miasta” – czytamy najnowszym numerze miesięcznika „Stolica” (4/2013). Autorka tekstu, Agnieszka Czapla, przytacza dane z „Rynku książki w Polsce” dotyczące spadku udziału księgarń indywidualnych na rzecz wzrostu sieci księgarskich, hipermarketów i spraedaży internetowej. „Nie chciałbym mieszkać w kraju, w którego stolicy nie ma witryn księgarskich i antykwarycznych!” – mówi Czesław Apiecionek z antykwariatu Puenta.  „Radziłbym sfotografować istniejące księgarnie, bo jak tak dalej pójdzie, będziemy oglądać je tylko na zdjęciach” – grzmi z kolei na …
Wyświetlono 25% materiału - 109 słów. Całość materiału zawiera 438 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się