środa, 27 marca 2013
Jolanta Talbierska zastąpi Ewę Kobierską-Maciuszko
W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie dobiega końca kadencja dotychczasowej dyrekcji. Dyrektor biblioteki Ewa Kobierska-Maciuszko postanowiła wziąć dłuższy urlop naukowy, a jej zastępczynie Krystyna Kocznorowska i Wanda Rudzińska przechodzą na emeryturę. Od 1 kwietnia biblioteką będzie kierować dr hab. Jolanta Talbierska.  Podczas „spotkania towarzyskiego z okazji zakończenia ostatniej kadencji dyrekcji BUW”, jakie odbyło się we wtorek 26 marca, Ewa Kobierska-Maciuszko serdecznie podziękowała wszystkim współpracownikom i przyjaciołom biblioteki za wspólne lata i osiągnięty poziom. – Biblioteka jest postrzegana jako świetna, wiodąca instytucja – stwierdziła wyraźnie wzruszona, ale też zadowolona i dumna.  – BUW stał się instytucją, która jest przeznaczona dla wszystkich i nie jest to zwykła biblioteka – powiedział prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, dziękując odchodzącej dyrekcji.  Jolanta Talbierska, przyszła dyrektor BUW, która dotąd była kierowała działem zbiorów ikonograficznych, powiedziała, że jej poprzedniczka „zostaje w bibliotece, bo gdy wróci po dłuższym odpoczynku to będzie mogła dużo jeszcze zrobić dla tej instytucji”. Przyznała, że sama została obdarzona wielkim zaufaniem, ale ma nadzieję, że „razem z nową ekipą sprostamy tym wyzwaniom, ale odchodzi cała dotychczasowa ekipa i jest to wielki stres dla nas, którzy teraz przychodzimy.  – Odchodzi epoka w polskim bibliotekarstwie, epoka, która się nazywa Ewa Kobierska-Maciuszko – …
Wyświetlono 25% materiału - 196 słów. Całość materiału zawiera 785 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się