środa, 12 czerwca 2019
15. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, którego piętnasta edycja odbędzie się w październiku we Wrocławiu, ogłaszają konkurs na najlepszy tekst prozatorski. Hasło tegorocznej edycji to: “Lepiej już chodźmy stąd”.

Kuratorem tegorocznego konkursu jest Adam Kaczanowski, pisarz i performer, laureat tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za książkę “Cele”.

Teksty należy przesyłać do 1 sierpnia 2019 r.

Wymagania formalne:

– zgłaszany tekst nie może przekraczać 10 stron obliczeniowych (18 000 znaków ze spacjami)

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu:
http://opowiadanie.org/2019/06/konkurs-mf-opowiadania/

organizator: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji

pula nagród: 3 tys. zł

 

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. MFO podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji.

Podczas 15. edycji festiwalu odbędą się konkurs na opowiadanie i konkurs na najlepszy przekład, prezentacje literackie z udziałem autorów z Polski i m.in. Korei Południowej, Norwegii, Turcji, Izraela i Czech, przegląd adaptacji filmowych, panele dyskusyjne i adaptacje sceniczne, warsztaty we wrocławskich bibliotekach oraz premiera dziewiątego numeru czasopisma „Opowiadanie”. www.opowiadanie.org

Autor: ET