Czwartek, 30 grudnia 2021

Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent, jakim jest emisja słuchowiska „Kot w butach” na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy PRD, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.

– Tę znaną wszystkim dzieciom włoską bajkę ludową, opowiedzieliśmy po swojemu i troszkę ją też poplątaliśmy, żeby słuchaczom miło było jej posłuchać. Dalej bohaterem tytułowym jest kot, tu się nic nie zmienia  – mówi o pomyśle na opowieść autorka scenariusza Julia Rozbiecka.

W słuchowisku udział biorą dziennikarze PRD: Ewa Gorzelak, Janusz Zadura, Wojciech Słupiński i Leszek Filipowicz, a partnerują im młodzi aktorzy – Tosia Chuderska i  Staś Ruciński.

Oprócz premiery słuchowiska „Kot w butach” w Sylwestera PRD planuje zabawę i dla dzieci i dla dorosłych. Już od godz. 20 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji „Co nam w duszy gra?”, „Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego” i „Stare, znane, zapomniane”. Będzie dużo tanecznej muzyki dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców, tak aby cała rodzina mogła się dobrze bawić. A co będzie można usłyszeć? Gorące hity do tańca z lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku, hity z czołówek list przebojów ostatnich lat, a także największe przeboje z dyskotekowych parkietów, które znają wszyscy – słowem – gotowy zestaw na każdą domową imprezę. Tej nocy muzycznie nie zabraknie niczego. Sylwester z PRD potrwa do godz. 6.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: Polskie Radio