Wtorek, 12 lutego 2019
Wydawnictwo Lira poleca mroczny kryminał w stylu retro!

W tym tygodniu premierę ma „Krok w ciemność” – książka autorstwa Małgorzaty Kochanowicz, wydana nakładem Liry. To kryminał w stylu retro, który wciąga intrygującą historią i pozwala wczuć się w dekadencką atmosferę Krakowa z przełomu XIX i XX wieku.

Bohaterem książki jest Witold Korczyński, krakowianin z wyboru, który zostaje poproszony o pomoc przez bogatego przemysłowca Juliana Dobruckiego. Korczyński przekonać niejakiego Roznera do pozostawienia rodziny Dobruckiego w spokoju. Ów Rozner pojawia się zupełnie nieoczekiwanie w życiu pana Juliana, by przypomnieć mu o umowie zawartej w 1893 roku. W trakcie wykonywania poufnego zlecenia Korczyński powoli odkrywa mroczną tajemnicę rodziny Dobruckich. A kiedy na jego drodze pojawia się piękna córka przemysłowca, wszystko dodatkowo się komplikuje… Wątki plączą się, przybywa pytań, na które brakuje odpowiedzi, i nic nie jest takie, jak na początku się wydawało.

Małgorzata Kochanowicz jest znaną autorką popularnych powieści kryminalnych, lubianych przez Czytelników za umiejętne połączenie wartkiej akcji z tłem obyczajowym i realiami epoki. „Krok w ciemność” to pierwszy tytuł Autorki wydany nakładem Liry. Fani tego gatunku i tym razem na pewno się nie zawiodą!

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 416 stron,  cena okładkowa: 36,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Źródło: wyd. Lira