Poniedziałek, 30 marca 2020
Będzie nam brakowało tak wybitnych postaci kultury
Krzysztof Penderecki, największy kompozytor naszych czasów, zmarł w niedzielę 29 marca w Krakowie w wieku 86 lat. Wspaniała książka o wielkim artyście zatytułowana „Penderecki” ukazała się w 2005 roku nakładem wydawnictwa Bosz. Obejmuje dwa tomy: tom 1 „Rozmowy lusławickie” i tom 2 „Lusławickie ogrody”. Pierwszy tom jest zapisem rozmowy, jaką z mistrzem przeprowadził prof. Mieczysław Tomaszewski, wybitny muzykolog, wieloletni dyrektor Państwowego Wydawnictwa Muzycznego, a druga to album fotografii autorstwa Marka Bebłota. Autorem projektu graficznego był prof. Władysław Pluta. Bogdan Szymanik, dyrektor wydawnictwa Bosz, przekazał nam poniższe wspomnienie. Krzysztof Penderecki był bezdyskusyjnie wybitnym muzykiem i kompozytorem. Nie chcę mnożyć przymiotników i komplementów oraz wyliczać dokonań. Zrobią to inni, lepiej niż ja, a ta rzecz nie wymaga dodatkowych dowodów. Jego muzyka …
Wyświetlono 25% materiału - 119 słów. Całość materiału zawiera 479 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się