Poniedziałek, 20 maja 2024
Już blisko 100 tys. sprzedanych egzemplarzy

Książka Michała Korkosza „Nowe Rozkoszne” otrzymała nominację do amerykańskiej nagrody Foreword w kategorii Książka kucharska roku 2023.

„Nowe Rozkoszne” ukazały się Stanach Zjednoczonych pod tytułem „Polish’d”, a wydawcą jest Wydawnictwo Experiment.

W książce „Nowe Rozkoszne” Korkosz koncentruje się wokół naszego polskiego gotowania, przedstawionego jednak we współczesnej odsłonie. Jak sam pisze: „Przed zawirowaniami historycznymi, zniknięciem z mapy Europy na 123 lata, nasz kraj był mozaiką narodów. W efekcie silne są kulinarne wpływy wschodnie, tureckie, rosyjskie, niemieckie, francuskie, włoskie i żydowskie”.

Nagroda Foreword Indies Book w ramach swojej misji – odkrywania i recenzowania najlepszych książek wydawców uniwersyteckich i niezależnych – co roku nagradza książki wydawnictw, których autorzy publikują jedne z najbardziej innowacyjnych, kreatywnych i pięknych książek. Co roku zgłaszane są tysiące książek, a w procesie oceniania bierze udział ponad 100 bibliotekarzy i księgarzy, zawężając grupę finalistów w 55 kategoriach do trzech zwycięzców, którzy reprezentują to, co najlepsze w niezależnym wydawnictwie.

Jak informuje polski wydawca, wydawnictwo Buchmann, książka „Nowe Rozkoszne” od pojawienia się na rynku pozostaje najlepiej sprzedającą się książką kulinarną w Polsce i wkrótce przekroczy 100 tys. sprzedanych egzemplarzy. Propozycja Michała Korkosza zebrała świetne recenzje w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukazała się w tym samym terminie. „Nowe Rozkoszne” zostały okrzyknięte jedną z najlepszych książek kulinarnych roku m.in. według „Gazety Wyborczej”, „Glamour” i „Washington Post”.

 

Podaj dalej
Autor: ET