Piątek, 20 marca 2020
Akcja Big Book Cafe

Startuje nowy pomysł Big Book Cafe – centrum edukacji literackiej. Co dzień jeden z twórców i twórczyń Big Book Cafe rekomenduje w mediach społecznościowych pakiet 20 konkretnych, starannie wybranych tytułów.

– To nasze autorskie typy, pokazujące, jakie książki na co dzień czytamy i do których wracamy w chwilach kryzysu. Książki sprawdzone, za które ręczymy – wyjaśnia Julia Rzemek, kierująca księgarnią Big Book Cafe. – W ostatnich dniach wiele osób zwracało się do nas z pytaniem czy księgarnia działa. Wychodzimy naprzeciw potrzebom i mocno wierzymy, że razem nie tylko w dobrej formie przetrzymamy kwarantannę, ale nawet poprawimy statystyki czytelnictwa – dodaje.

Można zamówić jedną książkę albo więcej. Najlepiej zrobić to mailowo, pisząc na adres ksiegarnia@bigbookcafe.pl i dokonując przelewu zgodnie z instrukcją. Jak książki dotrą do czytelnika? Do wyboru są trzy możliwości: odbiór osobisty w Big Book Cafe (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00, płatność kartą), dostarczenie do domu (w centralnych dzielnicach Warszawy – bezpłatnie i bezkontaktowo) lub przesyłka pocztowa – na adres lub do paczkomatu. Książki będą przygotowywane do odbioru i dostarczane na bieżąco.

– Mamy pomysł, jak wycisnąć sporo sensu i poczucia czytelniczej solidarności z tych trudnych dni – mówi Anna Król, twórczyni Big Book Cafe. – Jest więcej czasu na czytanie, niektórzy zdążyli już przetrzebić domowe biblioteki, bo literatura koi nerwy i zabiera w inne światy. Dlatego my szykujemy dobrze przemyślane rekomendacje najlepszych lektur, a czytelników zapraszamy, aby swoimi zakupami wsparli nasze istnienie i szanse na dalszą działalność. Wierzę, że zyskamy wszyscy, a przy okazji zasilimy pisarzy i wydawców, czyli cały obieg literacki – zachęca do udziału Anna Król.

Jako pierwsza zestaw swych ukochanych książek poleca właśnie Anna Król. Wśród nich tytuły górskie, wegetariańskie oraz psie, bo szefowa Big Book Cafe uwielbia wspinaczkę, kocha czworonożną Miszę i dawno temu zrezygnowała z jedzenia mięsa. Do kupienia będą m.in. „Rozmowy o Evereście”, „Jak stworzyć wegański świat. Podejście pragmatyczne” oraz „Psie sucharki”. W kolejnych dniach książki rekomendować będą m.in. Paulina Wilk, współtwórczyni Big Book Festival i autorka reportaży zakochana w literaturze non-fiction, szef zespołu oczytanych baristów Rafał Mochocki – entuzjasta literatury męskiej i ojcowskiej, a także Julia Rzemek, twórczyni autorskiej oferty literackiej Big Book Cafe, no i mama, która wie, co najlepiej czytać z dziećmi w domu.

Poza tytułami polecanymi przez twórców Big Book Cafe do kupienia na wynos będą wszystkie inne pozycje z aktualnej oferty księgarni. W godzinach pracy kawiarni można też zamawiać kawę na wynos.

WIĘCEJ O AKCJI:
Facebook/bigbookcafe

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Big Book Cafe