Czwartek, 9 kwietnia 2020

Kilka dni temu zakończyło się głosowanie w plebiscycie na “Najlepszą książkę na wiosnę”, którego organizatorem jest serwis Granice.pl. Wśród zacnego grona laureatów znalazły aż 4 książki Wydawnictwa Bellona.

Główną Nagrodę Internautów zdobyła głośna książka znanej i cenionej pisarki Niny Majewskiej-Brown – “Anioł życia z Auschwitz” to zbeletryzowana historia położnej z Auschwitz – Stanisławy Leszczyńskiej. Ponadto książka ta zdobyła także największą liczbę głosów w kategorii „z historią w tle”.

Najlepsze biografie

Na uwagę zasługuje również fakt, że w kategorii „biografie” nagrodę jury zdobyła książka “Tadeusz Kantor – sztuka ponad miłość”, a nagrodę wśród użytkowników portalu   „Kobiety wojowniczki”. Obydwie autorstwa Iwony Kienzler, mającej już w swoim dorobku literackim ponad 100 publikacji.

Szpiedzy wciąż w modzie

W dotychczasowym dorobku wydawniczym Bellony znajduje się wiele książek o tematyce szpiegowskiej i  przybliżających pracę w służbach specjalnych. Jedna z ostatnich książek “Szpieg za miliard dolarów” zyskała uznanie nie tylko wśród czytelników, ale również internautów głosujących w plebiscycie na “Najlepszą książkę na wiosnę” w kategorii „literatura faktu, reportaż”.

Niezwykle cieszą wydawców wszelkie plebiscyty, w których udział biorą sami czytelnicy, tym bardziej, że w tym organizowanym przez portal literacki Granice.pl oddano ponad 40 tys. głosów.

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy!

 

Podaj dalej
Źródło: Bellona