Piątek, 21 grudnia 2018
Poleca Wydawnictwo Psychoskok

Przełom nowego i starego roku to czas, w którym większość z nas podejmuje jakieś postanowienia na najbliższy rok. No bo jeśli zmiany, to kiedy, jak nie teraz?  Jedni przyrzekają sobie, że wraz z nastaniem pierwszego stycznia będą sumiennie ćwiczyć, a inni stawiają również na wysiłek intelektualny i podejmują wyzwanie regularnego czytania.

A wcale nie jest to sprawa prostsza niż wizyty na siłowni. Regularne czytanie bowiem wymaga od nas dobrej organizacji dnia, bo przecież w zabieganym świecie trudno znaleźć choć godzinę dla siebie. Tak jak w przypadku ćwiczeń fizycznych, jeśli chce się wytrwać w czytelniczym postanowieniu, należy zadbać o odpowiednią motywację, a chyba nie ma lepszej, niż widok ciekawych książek, które czekają w kolejce do przeczytania.

Jeśli więc masz zamiar podjąć  na przykład wyzwanie „Przeczytam 52 książki w roku 2019”, to zawalcz o to, by nie skapitulować już w styczniu. Dowiedz się co warto przeczytać w nowym roku, by rozszerzyć swoje horyzonty, a przy okazji odpocząć przy dobrej lekturze.

Postaw na długo wyczekiwane książki, które będą miały swoją premię już niebawem, a wśród znajomych zyskasz miano prawdziwego konesera literatury, który jak nikt inny orientuje się w nowościach wydawniczych.

Jeśli interesują Cię meandry psychiki i złożoność ludzkiej natury to lektura „Muszki owocówki” Danuty Sadownik będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Socjologowie twierdzą”, że życie to teatr, a my ludzie jesteśmy tylko aktorami, którzy na scenie w błysku reflektorów starają się doskonale odegrać swoją rolę. Co jednak dzieje się w momencie, gdy światła jupiterów gasną, a maski mogą zostać zdjęte po długim przedstawieniu? Danuta Sadownik, z zawodu psychoterapeuta, podejmuje w swojej  najnowszej powieści, uniwersalny  problem uporania się z nierzadko trudną i zawiłą przeszłością, z którą musi zmierzyć się  każdy człowiek. Czwórka bohaterów uczęszcza na grupę wsparcia, a każdy z nich zmaga się z innym uzależnieniem, które jest skutkiem jego przeżyć i piętna, jakie odcisnęły na nim wydarzenia z przeszłości. Powoli poznajemy losy bohaterów, śledzimy zawiłe koleje ich życia i staramy się zrozumieć, dlaczego tak trudno uwolnić im się od „muszek owocówek”. Metafory nieprzyjemnych wspomnień, które tak jak te natrętne owady, pojawiają się najmniej spodziewanym momencie i bardzo trudno jest się ich pozbyć.

Premiera 17.01. 2019r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/muszki-owocowki/

 

„Pilanie podwodnego świata” – Arno Giese to to nie lada gratka dla wszystkich czytelników, którzy czują w swojej duszy miłość do morskich głębin i otwartych przestworzy. Dla tych którzy chcieliby bliżej poznać z czym wiąże się ta coraz popularniejsza aktywność. Książka „Pilanie podwodnego świata” podzielona jest na trzy części. Opisuje odwieczne marzenia ludzkości o tym, by poznawać podwodne światy oraz przedstawia historię światowego nurkowania wraz z uwzględnieniem najbardziej znanych międzynarodowych ośrodków zajmujących się tą dyscypliną.

W kolejnej części autor porusza wątek autobiograficzny i  opowiada czytelnikowi o jego własnej przygodzie z podwodnym światem. Opisuje, w jaki sposób doszło do tego, że stał się instruktorem nurkowania w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej. Porusza  też temat fascynacji lekturami Hansa Hassa oraz Jacquesa-Yvesa, które zaszczepiły w nim myśl o tym, by podziwiać na własne oczy dno otwartego akwenu.

Ostatnia część książki, to opis życiorysów pilskich płetwonurków, którzy zostali osobiście przeszkoleni przez Arno Giese w 1967 roku. Jest to o tyle ważne, że byli to pierwsi polscy płetwonurkowie, którzy mieli okazję przyjrzeć się z bliska temu, jak wygląda podwodny świat. Autor przedstawia czytelnikowi jak później potoczyło się życie oraz droga zawodowa płetwonurków.

Premiera 10.01.2019r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/pilanie-podwodnego-swiata/

 

Życie nie jest czarno białe. Jego piękno polega właśnie na różnych odcieniach szarości  jakie w sobie skrywa. Książka Lecha Brywczyńskiego o tytule „Mity i androny” to niezwykły zbiór opowiadań, które ukazują jak bardzo autor jest czuły na wszelkie przejawy niezwykłości, które dostarcza nam dzień powszedni. To właśnie z pozoru błahe sytuacje stają się początkiem opowieści pełnych fantazji i uroku. Jak wiadomo, starożytne mity opowiadały i tłumaczyły prawidła kierujące światem  w sposób nieskomplikowany, dzięki czemu odpowiedź nawet na najtrudniejsze pytania wydawała się bardziej dostępna człowiekowi. A  androny oznaczające  po łacinie „głupstwa”,  również mogą nieść w sobie pewną prawdę, podaną jednak w nieco  pośredniej i surrealistycznej formie. I taka właśnie jest książka Lecha Brywczyńskiego. Opisuje w  sposób unikatowy to, co skrywa na dnie serce chyba każdego człowieka. Historii opisanych w książce jest aż dziesięć: Klaudia z innego świata, Popołudnie agenta, Drzewo, Skreślony, Zapiski starego ramola, Złodziej przychodzi dwa razy, Domek przy lesie, Mała strata, Furtka do przeszłości oraz Sen wariata. Opisując każdy z przedstawionych światów autor zaskakuje czytelnika wartką akcją, która rozbudza nawet najbardziej oporną wyobraźnię, a jasny język sprawia, że książkę czyta się niemalże jednym tchem. Lektura ta jest doskonałą odskocznią od codziennej monotonii. Pozwala nabrać dystansu do problemów
i uwierzyć ponownie w to, że każda, nawet najtrudniejsza sytuacja może nieść ze sobą coś dobrego, jeśli tylko spojrzymy na nią z odpowiedniej perspektywy.

Premiera 17.01. 2019r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/mity-i-androny/

 

Dla wszystkich czytelników, którzy pokochali przygody niepokonanego jarla Oliego Egilssona nazywanego też Gniewomirem, dobra wiadomość – będzie kontynuacja losów bohatera. W pierwszej części powieści Piotra Skupnika pt. „Ścieżka Gniewomira” dowiadujemy się, jak wyglądała młodość głównego bohatera, a w najnowszej powieści noszącej tytuł „Wyprawa Gniewomira” Oli Eglisson zakłada rodzinę, jednak książę Bolesław wysyła go na nadmorską misję.Zakłada tam swoją osadę, jednak jego sielanka nie trwa długo… Fabuła książki przenosi czytelnika w odległe zakątki świata i sprawia, że może on poznać realia życia z XI wieku. Połączenie fikcji literackiej i faktów historycznych sprawia, że jest to lektura, która nie tylko trzyma w napięciu czytelnika, który z zapartym tchem śledzi poczynania wojownika, ale też w atrakcyjny sposób poszerza jego historyczną wiedzę. Pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata literatury przygodowej, który chce poznać dzieje minionych wieków.

Premiera 20.01.2019r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/wyprawa-gniewomira/

 

Początek roku jak widać obfituje w ciekawe premiery wydawnicze. Czy zdołasz drogi Czytelniku oderwać się od czytania, czy może zacznie grozić Ci tak zwany  książkoholizm? Tego nie wiemy, ale jesteśmy przekonani, że musisz sięgnąć po chociaż jedną z przedstawionych pozycji, bowiem jak podaje ludowe porzekadło jaki Nowy Rok, taki cały rok. Spędź go z wydawnictwem Psychoskok.

http://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/nowosci/

http://www.psychoskok.pl/

 

 

Podaj dalej