Wtorek, 21 lutego 2023
Już dziś poznamy laureatów

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” serdecznie zaprasza na galę wręczenia Nagród KSIĄŻKI MIESIĄCA i KSIĄŻKI ROKU i spotkanie z wydawcami, autorami, tłumaczami i redaktorami nagrodzonych i wyróżnionych książek w 2022 roku.

21 lutego o godz. 13 w Bibliotece Narodowej w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej przy al. Niepodległości 213 w Warszawie.

Planując przyjazd na galę, prosimy wziąć pod uwagę utrudnienia w przemieszczaniu się po stolicy związane z wizytą amerykańskiego prezydenta Joe Bidena.

Będzie to dwudziesta pierwsza edycja nagrody miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.

Przyznamy również nagrody specjalne: WYDAWCA ROKU 2022, WYDARZENIE ROKU 2022 oraz NAGRODY SPECJALNE.

Wspólnie z Audioteką nagrodzimy AUDIOBOOK ROKU 2022 i SERIAL AUDIO 2022.

Nasi partnerzy:

 

 

 

 

 

 

Od 2003 zespół redakcyjny “Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” spośród nowości wydawniczych wybiera co miesiąc cztery tytuły, które zasługują na szczególną uwagę czytelnika ze względu na swoje wartości poznawcze, literackie czy artystyczne. Wyróżnione pozycje otrzymują tytuł KSIĄŻKI MIESIĄCA. W ten sposób przez cały rok powstaje lista 48 tytułów. Spośród 48 KSIĄŻEK MIESIĄCA zostaje wybranych pięć najważniejszych tytułów, które otrzymują tytuł KSIĄŻEK ROKU.

Uroczyste wręczenie nagród za KSIĄŻKI ROKU odbywa się corocznie w Bibliotece Narodowej. Na spotkanie zapraszamy wydawców, autorów, tłumaczy, redaktorów nagrodzonych książek oraz przedstawicieli polskiego świata książki. Wydawcy KSIĄŻEK ROKU otrzymują statuetki, natomiast wydawcy, autorzy, tłumacze i redaktorzy KSIĄŻEK MIESIĄCA – pamiątkowe dyplomy. Po raz pierwszy Nagrody zostały uroczyście wręczone w 2004 roku.

Tekst skopiowany ze strony https://rynek-ksiazki.pl/kategorie-nagrod/ksiazki-roku-mlk/ | Rynek książki

Więcej o poprzednich edycjach nagród: http://rynek-ksiazki.pl/kategorie-nagrod/ksiazki-roku-mlk/

Podaj dalej