środa, 2 czerwca 2021
"Fikamy po Szczecinie" Małgorzaty Narożnej i Aleksandry Szwajdy

Ukazał się właśnie picturebook “Fikamy po Szczecinie” – ilustrowany przewodnik dla dzieci po najciekawszych i najważniejszych zakątkach stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Książka jest zachętą do rodzinnego spaceru – trasą szczecińskiej Mewy. Nie mogło oczywiście zabraknąć Wałów Chrobrego, Muzeum Narodowego, Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zwanej “Królową Śniegu”, dźwigozaurów i oczywiście alei Kwiatowej, przy której mieści się księgarnia FiKa.

Za koncepcję publikacji odpowiada Małgorzata Narożna – księgarka dyplomowana, współzałożycielka autorskiej kluboksięgarni FiKa w Szczecinie, absolwentka Polskiej Akademii Księgarstwa, członkini Polskiej Sekcji IBBY, ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności”. Organizuje i prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Systematycznie czyta, spotyka się z pisarzami, animuje – tworząc przestrzeń dla wolnych myśli. Przez Polską Sekcję IBBY została uhonorowana nagrodą główną w kategorii „upowszechnianie czytelnictwa” za “integrowanie społeczności lokalnej wokół książki dziecięcej”. W ramach projektu „Książnica FIKa” wraz z Książnicą Pomorską promuje czytelnictwo w bibliotekach województwa zachodniopomorskiego.

Autorką ilustracji jest Aleksandra Szwajda, wyróżniona absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i zdobywczyni prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania i grafiki.

“Chcemy, abyście sami odkrywali miasto, sami opowiadali o nim i wraz z książką wracali do
ulubionych miejsc. Nie zarzucamy Was opisami, datami, historiami. Pokazujemy Wam
miasto, ale to Wy jesteście narratorami opowieści o nim” – zachęcają autorki.

Książce będzie towarzyszył podcast, w którym Ciocia Fika opowie o mieście.

Publikacja otrzymała Mecenat Kulturalny Miasta Szczecin.

Książka dostępna jest oczywiście w księgarni FiKa w Szczecinie oraz na stronie internetowej: https://fikamy.pl/?product=fikamy

Podaj dalej
Autor: ET