Piątek, 14 czerwca 2024
„Sami dalej nie damy już rady"

Na portalu Patronite trwa zbiórka na wsparcie działalności księgarni Atena z Kamiennej Góry.

„Księgarnia znajduje się w tragicznej sytuacji i istnieje głównie dzięki naszej miłości do książek, oraz poczucia misji księgarskiej – czytamy w opisie zbiórki. – Księgarnia nie jest już w stanie zarobić nawet na rachunki i wypłaty dla personelu. (…) Dla ratowania Ateny jako właściciele pracujemy za darmo, a do tego z innych źródeł musimy zdobywać pieniądze na pokrywanie rosnących kosztów oraz wypłaty dla pracownic. Poświęciliśmy pensje, oszczędności i szansę na godną emeryturę, ale pomimo wszelkich starań oraz wprowadzania oszczędności, samodzielnie nie jesteśmy w stanie wyjść na prostą. Skończyły nam się też możliwości dalszego dokładania do Księgarni, a żyć też przecież z czegoś musimy.

W pierwszej połowie zeszłego roku, szliśmy na dno w tempie 6000zł miesięcznie. Łącznie nasz dług wzrósł o trochę ponad 30 tys. Gdy zaczęło się lato, zaczęli nas odwiedzać turyści, oraz rodzice po podręczniki do szkół średnich i religię do szkół podstawowych, większość wiosennej starty udało się odrobić, ale gdy tylko pojawiły się większe obroty, od razu też wzrosły nam też składki zdrowotne i w rezultacie , po dosyć dobrym grudniu, roczny dochód księgarni wyniósł trochę ponad 1000zł na dwie osoby. Sami dalej nie damy już rady”.

„Na polityków i urzędników już nie liczymy – komentują właściciele.  – Naszą ostatnią nadzieją, pozostają patroni w postaci firm, oraz osób prywatnych, które podobnie jak my nie wyobrażających sobie Kamiennej Góry bez księgarni dostarczającej klientom bardzo bogatą ofertę literatury z różnych dziedzin i aktywnie wspierającej rozwój czytelnictwa w regionie, oraz promuje Ziemię Kamiennogórską w całej Polsce. Istnienie księgarni, w dłuższej perspektywie przekłada się również na rozwój gospodarczy miasta i sąsiednich gmin, bo jeszcze nie wynaleziono nic bardziej skutecznego do rozwoju innowacyjności i kreatywności społecznej, jak właśnie czytelnictwo”.

Osoby, które zdecydują się na zostanie patronem, mogą wybrać próg wsparcia od 10 zł do 150 zł. W zależności od wybranego poziomu wsparcia księgarnia oferuje inną formę podziękowania.

https://patronite.pl/KsiegarniaAtena

 

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Księgarnia Atena
Źródło: Powiatowa.info