Czwartek, 1 grudnia 2022
Zaproszenie do współpracy
Jak już informowaliśmy, funkcjonowanie wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej stanęło pod dużym znakiem zapytania, kiedy w sierpniu skończyła się umowa najmu.Nowa stawka czynszowa, którą zaproponował Uniwersytet Wrocławski, wynajmujący lokal placówce, niestety okazała się nie do udźwignięcia.
Pod petycją w celu przekonania Uniwersytetu Wrocławskiego do renegocjacji warunków podpisało się ponad 2600 osób, a wśród nich m.in. Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk i Mariusz Szczygieł.

Sprawa przetrwania Księgarni Hiszpańskiej ma szczęśliwy finał.

“Kochani Przyjaciele, Znajomi i Sympatycy Księgarni Hiszpańskiej we Wrocławiu! Dzięki Waszemu zaangażowaniu, podpisom pod petycją w wiadomej sprawie, moralnemu i materialnemu wsparciu (dziękujemy za wszystkie kupione książki, kawy i wina!) oraz dzięki owocnej współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Gminą i Miastem Wrocław – UDAŁO SIĘ PODPISAĆ UMOWĘ NAJMU! Mamy czas do sierpnia 2024 roku. Warunki są kompromisowe, acz optymalne w obecnej sytuacji i nieciekawych czasach, w jakich żyjemy” – poinformowano.

Księgarnia apeluje do wszelkich instytucji i firm, które chciałyby skorzystać z gościnnych wnętrz księgarni – aby zechciały przeznaczyć część funduszy na wynajem tych pomieszczeń, tym samym wspierając miejsce.

Podaj dalej
Autor: ET