Poniedziałek, 1 marca 2004
Hurtownia FK Jacek Olesiejuk łącznie kupiła już 165 tys. egz. piątego tomu "Harry’ego Pottera" i sprzedała 150 tys. Krzysztof Olesiejuk mówi, że jeśli odbiorca chce zwracać książki, to FK zwroty przyjmuje. Wikr kupił 46 tys. i sprzedał ponad 40 tys. egz. W Empiku rozeszło się także ok. 40 tys., z czego 20 tys. egz. pierwszego dnia. Podobną liczbę egzemplarzy - 40 tys. - rozprowadził wśród swoich klubowiczów Świat Książki. Żadnych informacji na temat sprzedaży "Harry Pottera" nie chce udzielać Wkra, choć według nieoficjalnych informacji ten hurtownik wziął aż 150 tys. egz. Wkra dostarczyła książki m.in. do kiosków Ruchu, najprawdopodobniej z prawem zwrotu. Obecnie Ruch (podobnie jak np. salony prasowe Inmedio) sprzedaje "Harry Pottera" z 10 proc. rabatem, na niewiele się to jednak zda, bo szczyt sprzedaży powieści mamy już za sobą. Wygląda na to, że do Wkry wróci od kolporterów prasy kilkadziesiąt niesprzedanych egzemplarzy. Co się z nimi stanie? Wydawca raczej nie przyjmie takiej masy towaru, więc albo "Harry Potter i Zakon Feniksa" będzie sezonował w magazynach Wkry przez następne miesiące, albo trafi na tanią książkę. Sprzedać to wszystko w normalnej cenie będzie trudno. Pozostali główni dystrybutorzy nie mają ochoty zdradzać szczegółów - głównie operują komentarzami. I tak Dariusz Osuch, szef Diso, powiedział, że nie widzi żadnego problemu i na tym swoją wypowiedź skończył. W Matrasie nigdy nie jest inaczej jak w porządku. Najwięcej na temat "Pottera" wie podobno Jan Sieracki i do niego odsyłamy wszelkich zainteresowanych. Teresa Włochyńska stwierdziła, że reprezentanci handlowi Azymutu mają sygnały z księgarń, że piątego tomu jest pod dostatkiem, a niektórzy księgarze deklarują już chęć zwrotów. Co do stanów magazynowych, prezes Azymutu powiedziała, …
Wyświetlono 25% materiału - 268 słów. Całość materiału zawiera 1072 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się