środa, 21 lutego 2024
Ruszyły zgłoszenia

Serwis Granice.pl przyjmuje zgłoszenia do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”. Biblioteki, które otrzymają najwięcej głosów czytelników, wygrywają pakiety pełne książek.

– Biblioteki nierzadko aktywnie przyczyniają się do rozwoju kultury literackiej w swojej okolicy: organizują spotkania autorskie, kluby czytelnicze czy aktywności dla najmłodszych – wylicza Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl. – Poprzez naszą inicjatywę oddajemy głos czytelnikom, którzy mogą wyróżnić swoje ulubione biblioteki – dodaje.

Jak zgłosić bibliotekę do plebiscytu? Zasady konkursu są proste: zgłoszone do akcji biblioteki, które zbiorą największą liczbę głosów ze strony czytelników, mają szansę na otrzymanie atrakcyjnych nagród książkowych.  Bibliotekarze, którzy chcieliby, by biblioteka, w której pracują, wzięła udział w plebiscycie, powinni przesłać dostępny na stronie: www.granice.pl/biblioteki formularz zgłoszeniowy na adres biblioteki@granice.pl.

Co istotne, udział w konkursie jest zupełnie bezpłatny, głosowanie również.  W plebiscycie udział wziąć mogą biblioteki każdego typu – miejskie, gminne, szkolne czy pedagogiczne. Szczegóły akcji określone zostały w regulaminie.

Głosowanie na biblioteki rozpocznie się 26 lutego na stronie www.granice.pl/biblioteki. Z tej strony pobrać można także materiały dla bibliotekarzy – np. plakaty czy bannery. Bibliotekarze oraz czytelnicy mogą również przesyłać na adres organizatorów prezentacje najciekawszych akcji podejmowanych w bibliotekach – tak, by plebiscyt stał się również forum wymiany doświadczeń i źródłem inspiracji.

 

Granice.pl to polski serwis poświęcony literaturze i kulturze, organizator plebiscytów „Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” oraz „Najlepsza książka na zimę”, a w styczniu wskazują pośród nich najlepsze „Książki Roku”.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Granice.pl