Piątek, 9 października 2009
Elitarnie i ostro o reprografii i prawach autorskich
- Jesteśmy w ostrym kryzysie – rozpoczął dyskusję prof. Jan Błeszyński podczas panelu „Aktualne problemy reprografii na rynku wydawniczym”, jaki odbył się drugiego dnia III Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2009. Jego uczestnikami byli też: Andrzej Nowakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców i Autorów „Polska Książka” i jednocześnie prezes wydawnictwa Universitas, Maciej Hoffman, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy oraz Marzena Wojciechowska, radca prawny tej Izby. Moderatorem dyskusji była Aniela Topulos, wieloletnia dyrektor Wydawnictw Naukowo-Technicznych, która od lat dopomina się o uwzględnienie interesów wydawców i autorów oraz walczy z nielegalnym kopiowaniem utworów. Spotkanie zgromadziło ponad dwudziestu uczestników, jednak zarówno paneliści, jak i słuchacze stanowili elitę naszego środowiska zaangażowaną w sprawy ochrony praw autorskich. Prof. Jan Błeszyński, jeden z najwybitniejszych specjalistów zajmujących się prawami autorskimi, własnością intelektualną i ochroną praw twórców, podkreślił, że od dłuższego czasu blokowane są zmiany w prawie autorskim, szczególnie dotyczące reprografii. – Co do założeń rozwiązania ustawowe są właściwe, ale wysokość opłat za korzystanie z praw autorskich w przypadku multiplikowania utworów określonych w rozporządzeniu ministra nie odpowiada rzeczywistości, a przepisy nie …
Wyświetlono 25% materiału - 172 słów. Całość materiału zawiera 691 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się