Piątek, 10 marca 2023

„Przekrocz granice” to projekt młodzieży z XL Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie organizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Zespół projektowy zauważył chaos informacyjny w zakresie szkół wyższych. Dlatego podjął się próby przedstawienia przyszłym maturzystom oferty studiów za granicą i udowodnienia, że cały proces nie jest niewykonalny.

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Polsce, a zdecydowana większość informacji dotyczy państw członkowskich.

Witryna internetowa projektu zawiera najbardziej podstawowe informacje dotyczące zagranicznych uniwersytetów (takie jak najlepsze szkoły według krajów, sposoby rekrutacji i koszty życia), jednak jej twórcy planują rozwijać ją w przyszłości. Głównym założeniem jest wskazanie podstawowych dróg aplikacji i zainteresowanie najlepszymi szkołami, co realizowane jest na mediach społecznościowych i stronie internetowej.

Zespół „Przekrocz granice” ma nadzieję dotrzeć do jak największej liczby licealistów, do czego wykorzystuje swoje zainteresowanie książkami, prowadząc zbiórkę na portalu Allegro Lokalnie (https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/przekrocz-granice). Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na promowanie inicjatywy w liceach. Twórcy projektu liczą także na to, że ich dawna lektura przysłuży się także innym.

Link do strony internetowej projektu „Przekrocz granice”: https://przekroczgranice.squarespace.com

Facebook

Instagram

 

 

Podaj dalej
Autor: MO