środa, 18 marca 2020
Kolejna nowość Wojciecha Dutki w LIRZE

Sprawa katyńska, walka wywiadów i epicka opowieść o Polsce podczas II wojny światowej

Dzisiaj swoją premierę ma powieść „Kurier z Teheranu“, wydana przez LIRĘ. To druga (po bardzo dobrze przyjętym „Kurierze z Toledo”) część trylogii Wojciecha Dutki, poświęconej postaci fikcyjnego arystokraty Antoniego Mokrzyckiego. Książka opowiada dzieje bohatera w latach 1939 -1943 – od kampanii wrześniowej po tytułowe nawiązanie do konferencji w Teheranie, gdzie ważył się los Polski.
Antoni Mokrzycki powołany do wojska w stopniu podporucznika otrzymuje rozkaz jako agent Dwójki: ma wywieźć i schować dokumenty agentów polskiego wywiadu w ZSRR. Jednak kampania wrześniowa komplikuje te plany. Mokrzycki staje do walki z Armią Czerwoną w drodze do rumuńskiej granicy. Zaprowadzi go to do obozu kozielskiego. Cudem unika Katynia. Staje się świadkiem ponurej tajemnicy, która zaważy na losie Polski podczas wojny światowej… Na swej drodze bohater styka się z niezwykłymi ludźmi: Józefem Czechowiczem, Tadeuszem Dołęgą-Mostowiczem, Józefem Retingerem, generałami Sikorskim i Andersem, ale także z katami z NKWD. Mokrzycki stanie oko w oko ze Stalinem, szachem Iranu oraz innymi postaciami z historii.

„Kurier z Teheranu” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską, a zarazem przewrotna opowieść o drugiej wojnie światowej.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 544 strony, cena okładkowa: 42,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

 

Podaj dalej
Źródło: Lira