Jutówki, maciory, veidy, jeansy i skórzane kurtki – co łączy te wszystkie rzeczy? Dzięki nim kiedyś można było dorobić się milionów! Ale od początku…
Lata 80. nie były najlepszym czasem na planowanie egzotycznych wypraw. Mimo przeciwności losu grupa warszawskich studentów postanowiła jednak zrealizować swoje marzenie o podróży na Daleki Wschód.
Pekin, Ułan Bator, Moskwa, Irkuck – to tylko niektóre z miejsc, do jakich dotarł autor tej książki. Poznając obyczaje lokalnych społeczności oraz uważnie przyglądając się ich codziennemu życiu, zaryzykował prawie wszystko i dzięki temu odnalazł sposób na łatwy oraz pewny zarobek.
Wystarczy mała skrzyneczka na kasety i słuchawki.
Walkman na full, po prawej stronie wpatruje się
we mnie mój ulubieniec – Mao Zedong. Życie jest piękne.
Wraz z Piotrem Lasotą przenieście się na mongolskie targowiska, wsiądźcie do kolei transsyberyjskiej i spróbujcie ulicznych przysmaków Chińczyków! Podróż „W prawo, czyli na Wschód” zapamiętacie na całe życie.
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/w_prawo_czyli_na_wschod.
O autorze:
Piotr Lasota – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od trzech dekad mieszka w podwrocławskiej Żórawinie. W okresie przemian ustrojowych prowadził firmę handlową. Z tego powodu przez kilka lat podróżował pomiędzy Pekinem, Ułan Bator a Irkuckiem. Następnie służył w Centralnym Biurze Śledczym jako oficer zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej w kraju i zagranicą. Na emeryturze mógł zająć się pisaniem. Debiutował w 2022 roku dobrze przyjętą powieścią pt. „Cena wyboru”.