środa, 10 kwietnia 2024
Podczas konferencji prasowej 9 kwietnia, poprzedzającej XXIX Targi Wydawców Katolickich w Warszawie, ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Nagrody Małego Feniksa.
Każdego roku otrzymują ją osoby i instytucje, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach i na innych płaszczyznach.
Decyzją zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich do tego grona dołączyli:
Nagroda Mały Feniks Specjalny 2024: Dr hab. Monika Przybysz 
Wykładowca akademicki, pracownik Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Medioznawca, specjalista ds. public relations, crisis management, reklamy i marketingu medialnego.
Nagroda Mały Feniks 2024: Marcin Jakimowicz
Dziennikarz prasowy i radiowy, publicysta, pisarz, redaktor i felietonista „Gościa Niedzielnego” oraz portalu Gość.pl. Aktywny działacz i animator wspólnot religijnych.
Mały Feniks 2024: Alina Petrowa-Wasilewicz
Publicystka katolicka, dziennikarka. Przez blisko dwie dekady pracownik Katolickiej Agencji Informacyjnej, współpracowniczka redakcji „Gościa Niedzielnego” i „W drodze”. Autorka kilkunastu książek o tematyce religijnej.
Mały Feniks 2024: Fundacja Małych Stópek
Szczecińska Fundacja Małych Stópek powstała w kwietniu 2012 r. Formalną działalność rozpoczęła od organizacji Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocji duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nazwa fundacji została zaczerpnięta od międzynarodowego symbolu obrońców życia na całym świecie – przypinki stópek dziecka w 11 tygodniu życia prenatalnego, w jego naturalnych rozmiarach. Właśnie aktywność (w wymiarze krajowym i międzynarodowym) z zakresu obrony życia ludzkiego od poczęcia do momentu naturalnej śmierci w dalszym ciągu stanowi podstawę jej funkcjonowania.
Mały Feniks 2024: Ewa Pietrzak
Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Obecnie pracuje w Radiu Warszawa, gdzie w popularnej audycji „Wychowywać ale jak” wraz z ekspertami porusza tematy natury psychologicznej, rodzinnej i edukacyjnej.
Więcej na temat tegorocznych laureatów można przeczytać tutaj: https://swk.pl/29-swieto-dobrej-ksiazki/
Podaj dalej
Autor: ET