Piątek, 22 września 2023
Spotkanie autorskie 30 września w Gdańsku

Książka „Wałęsa ’80” autorstwa Lecha Wałęsy, Kamila Dziubki i Janusza Schwertnera ukaże się nakładem Wydawnictwa Znak już 25 października.

Lech Wałęsa. Jest symbolem. Ikoną znaną na całym świecie. Pierwszym prezydentem wolnej Polski. Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Jednym z tych, którzy poprowadzili Solidarność do zwycięstwa nad władzą ludową i do demokratyzacji kraju. Jednocześnie jest też zwykłym człowiekiem, charyzmatycznym, odważnym, bezczelnym i bezkompromisowym, ze swoimi walorami i słabościami. Mężem, ojcem, dziadkiem.

W tym roku przypadają 80. urodziny Lecha Wałęsy oraz 40. rocznica przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla.

Z tej okazji Lech Wałęsa jeszcze raz – jak sam mówi, już po raz ostatni – zabiera głos, opowiadając o trudnych czasach walki o nową Polskę w latach 80. i 90., a także o szansach, jakie stoją przed naszym krajem w przyszłości. W niezwykłej rozmowie z wielokrotnie nagradzanymi dziennikarzami, Kamilem Dziubką i Januszem Schwertnerem, pokazuje się od strony, od jakiej go jeszcze nie znamy. Opowiada o swoim życiu prywatnym, o śmierci syna Przemysława, o relacjach z najważniejszymi postaciami ze świata polityki i kulisach władzy. Ujawnia wciąż nieodkryte historie z początków Solidarności, z okresu stanu wojennego i formowania się pierwszego rządu w wolnej i demokratycznej Polsce.

Z okazji zbliżających się uroczystości urodzinowych Prezydenta Wałęsy, w imieniu Fundacji “Instytut Lecha Wałęsy”, Wydawnictwo Znak oraz gospodarz spotkania Europejski Centrum Solidarności zaprasza na spotkanie autorskie

30 września o godz. 15

Biblioteka Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Pl. Solidarności 1

W wydarzeniach udział wezmą Prezydent Lech Wałęsa, Bogdan Wałęsa, Kamil Dziubka, Janusz Schwertner. Oba spotkania poprowadzi Magdalena Rigamonti.

W trakcie spotkania będzie możliwość przedpremierowego nabycia książki Wałęsa ’80.

Podaj dalej