Piątek, 6 grudnia 2024
Co przypadło go gustu słuchaczom w zeszłym miesiącu?

Listopadowe zestawienie top 10 Audioteki otwiera kryminał Remigiusza Mroza „Cienie pośród mroku”. W Żeromicach znaleziono ludzkie kości w dawnych umocnieniach z czasów wojny. Ku zaskoczeniu okazało się, że nie są to zwykłe szczątki. Sprawą zajął się Seweryn Zaorski, który ma rozwikłać tajemnicę odkrytego kodu i pochodzenia znaleziska. Audiobook czyta Paweł Małaszyński.

Drugim, najchętniej słuchanym tytułem w listopadzie był „Rodzinny interes” Wojciecha Chmielarza. Bezimienny poszukuje chłopaka, który zaginął kilka lat wcześniej, jednak coraz bardziej rozważa rezygnację z tej sprawy. Sytuacja nabiera tempa za sprawą osób, które stają na jego drodze. Kryminalny charakter podtrzymuje narracja Przemysława Bluszcza.

„Nexus. Krótka historia informacji. Od epoki kamienia do sztucznej inteligencji” Yuvala Noaha Harariego skradł serca słuchaczy w minionym miesiącu, dzięki czemu zajął trzecie miejsce w zestawieniu. Autor zachęca do zastanowienia się, jaki wpływ na dzisiejszy świat oraz na jego powstanie, ma przepływ informacji. Porusza także kwestie związane ze sztuczną inteligencją. Rozważaniom Harariego i słuchaczom towarzyszy Roch Siemianowski.

W listopadowym podsumowaniu znalazły się również inne mroczne historie polskich autorów. Słuchacze chętnie sięgali po utwory science fiction będące superprodukcjami Audioteki, a także audioserial, który niedawno miała swoją premierę – „Toń”. Ponadto w zestawieniu znalazły się utwór fantastyczny oraz tytuł z literatury dziecięcej.

1. „Cienie pośród mroku”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia,
2. „Rodzinny interes”, Wojciech Chmielarz, Marginesy,
3. „Nexus. Krótka historia informacji. Od epoki kamienia do sztucznej inteligencji”, Yuval Noah Harari, Wydawnictwo Literackie,
4. „Toń”, Ishbel Szatrawska, Audioteka,
5. „Ogień”, Marcin Ciszewski, Audioteka,
6. „Dzieci z Bullerbyn”, Astrid Lindgren, Wydawnictwo Jung-off-ska,
7. „Dola i Los”, Marcin Mortka, Sine Qua Non,
8. „Dzienniki gwiazdowe”, Stanisław Lem, Audioteka, BiT Lem,
9. „Galaktyka 2”, Wojtek Miłoszewski, Audioteka,
10. „Skrzep”, Robert Małecki, Wydawnictwo Literackie.

Audioteka powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, daje dostęp do katalogu audio po polsku z biblioteką zawierającą blisko 32 000 pozycji, w tym superprodukcje z cenionymi reżyserami i znanymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewniają doświadczeni eksperci. Oferuje wyselekcjonowane treści po niemiecku, czesku, litewsku i słowacku. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki, jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak: audioseriale, treści edukacyjne, audiodokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Marka wspiera początkujących twórców, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, realizujący projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

 

 

Podaj dalej
Autor: Audioteka