Poniedziałek, 30 maja 2022

W pierwszej edycji konkursu Literacka Nagroda Motyli zwyciężyła Maja Strzałkowska  za książkę „Julka i Szpulka”.

II miejsce należy do Igi Kowalskiej za „Uwalnianie”, trzecie miejsce zajęła Malika Tomkiel za „Biel kości”.

Wyniki konkursu ogłoszono 27 maja podczas Targów Książki w Warszawie.

„Literacka Nagroda Motyli” to konkurs na najlepszą polską książkę wydaną w latach 2020 i 2021, który został zorganizowany przez Wydawnictwo Papierowy Motyl oraz firmę dystrybucyjną Motyle Książkowe. Skierowany jest do wydawców, autorów, ale również do samodzielnych wydawców – self-publisherów.

Nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 10 tys. zł oraz pakiet działań promocyjnych na rzecz autora i jego książki.

Łącznie otrzymano 270 zgłoszeń.

Jurorami w konkursie są przedstawicielki branży wydawniczej i wielbicielki książek:

– Dorota Rostkowska związana jest z rynkiem książki od prawie 40 lat. W Motylach książkowych jako dyrektor handlowa wspiera radą i doświadczeniem zarówno wydawców początkujących jak i tych, będących długo na rynku.

– Marika Krajniewska, pisarka, wydawca, scenarzystka. Od ponad dekady działa na rzecz rozwoju czytelnictwa. Wydaje książki polskich autorów. Nieustannie pisze, poruszając ważne tematy społeczne i historyczne. Autorka głośnej powieści „Prezydentka”.

– Małgorzata Żebrowska, filolożka i literaturoznawczyni, z zamiłowania pisarka i dziennikarka, z zawodu menedżerka w branży księgarskiej. Stale współpracuje z portalem kulturalnym Zupełnie Inna Opowieść, gdzie publikuje recenzje i wywiady z pisarkami i pisarzami.

– Olga Kozłowska, znana jako ola_lifestyle – pasjonatka książek, recenzentka. Prowadzi bloga poświęconego literaturze, współpracuje z wydawcami. Uwielbia dzielić się wzruszeniami wywołanymi książkami.

– Danuta Awolusi, pisarka, autorka powieści obyczajowych. Debiutowała w 2013 roku książką „Na wysokim niebie”. Współpracowała m.in. z wydawnictwem Prószyński i Ska oraz Pascal. Youtuberka (kanał Książki Zbójeckie), niezależna copywriterka, blogerka. Związana z portalem Granice.pl.

Podaj dalej
Autor: ET