Piątek, 11 października 2019
Gratulacje dla Wydawnictwa Literackiego!!!
Laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 została Olga Tokarczuk, a laureatem za rok 2019 - austriacki pisarz Peter Handke - tak brzmi werdykt Akademii Szwedzkiej, ogłoszony chwilę po godz. 13. Jak poinformował sekretarz Akademii Szwedzkiej, Olga Tokarczuk otrzymała informację o Nagrodzie Nobla podczas podróży po Niemczech. Polska pisarka zapowiedziała obecność na gali wręczenia Nagrody. Po raz piąty Literacka Nagroda Nobla trafiła do pisarza tworzącego w języku polskim. Jak podano w uzasadnieniu Akademii Szwedzkiej polską pisarkę nagrodzono „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia”. Jak podał Instytut Książki, w ramach Programu Translatorskiego ©Poland – prowadzonego od 2004 roku – na przestrzeni ostatnich dwóch dekad wsparto 91 przekładów polskiej noblistki na 28 języków obcych, w tym pięć na język angielski i siedem na język szwedzki. Olga Tokarczuk (ur. 29 stycznia 1962 w Sulechowie) – polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog; m.in. dwukrotna laureatka Nagrody …
Wyświetlono 25% materiału - 152 słów. Całość materiału zawiera 608 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się