Piątek, 5 listopada 2021

Kulturowy fenomen Korei Południowej to coś, czego nie da się nie zauważyć. Hitowe produkcje filmowe, przebojowy k-pop i literatura na świetnym poziomie – z tym dzisiaj kojarzy się Korea. Sporo do powiedzenia w tym temacie ma Wydawnictwo Kobiece, które, za pośrednictwem swoich imprintów, proponuje czytelnikom koreańskie książki z bestsellerowym Almondem na czele.

  • Yunjae od urodzenia nie przejawia żadnych emocji. Cierpi na aleksytymię – zaburzenie, które utrudnia odczuwanie radości, smutku czy strachu. To mniejsza niż przeciętnie liczba neuronów w ciele migdałowatym mózgu skazuje go na ten stan i  społeczną alienację. W szkole Yunjae jest outsiderem, a w domu o tym, że emocje w ogóle istnieją, przypominają mu mama i babcia, rozwieszając karteczki z napisami: „śmiech” lub „płacz”. Pewnego dnia jego i tak już skomplikowanym światem wstrząsa tragedia, która zmienia wszystko…

Almond Won-Pyung Sohn to międzynarodowy bestseller, który zdobył serca również polskich czytelników. Książkę można zamówić >>TUTAJ.

  • Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się aromatyczny zapach cudownych wypieków, od wielu lat była jego jedynym schronieniem. Chociaż – jak sam przyznaje – nigdy nie lubił pieczywa. Kiedy matka porzuciła go na stacji kolejowej, a wiele lat później jego macocha pani Bae i jej córka Muhee skutecznie wykluczyły go z życia rodzinnego, musiał radzić sobie sam.
    Ponownie odrzucony i tym razem niesłusznie oskarżony o okropną zbrodnię chłopak musi uciekać, aby ocalić swoje życie. Schronienie znajduje u Piekarza, od którego codziennie kupował pieczywo. Jakie tajemnice skrywa Piekarz? Czy chłopak odnajdzie w końcu szczęście i stawi czoła swojej przeszłości?

Piekarnię czarodzieja można zamówić >>TUTAJ. UWAGA! Ze względu na wątek molestowania seksualnego nieletnich, książka jest rekomendowana osobom powyżej 16. Roku życia.

  • Młode koreanki: Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna, próbują pozostać sobą w świecie, który wymaga od nich niewiarygodnie dużo. Współczesny Seul nie jest wyrozumiały dla kobiet, zwłaszcza biednych. Aby uzyskać przepustkę do lepszego świata, trzeba wpisywać się w wyśrubowany kanon urody. Cena piękna jest wysoka, a operacje plastyczne to konieczność. Bohaterki robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, bo bycie kobietą w społeczeństwie pełnym nierówności oznacza ciągłą walkę. Ich historie tworzą porywającą opowieść, w której przyjaźń może się okazać ratunkiem.

Gdybym miała twoją twarz to głośny debiut Frances Cha. Książkę można zamówić >>TUTAJ.

  • To świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z poznawaniem koreańskiej kultury. Daniel Tudor, brytyjski dziennikarz, pisarz i przedsiębiorca od kilku lat mieszkający w Korei, jako samozwańczy geek wnikliwie przygląda się kulturze koreańskiej w przeróżnych jej odsłonach. Błyskotliwie i dowcipnie omawia niesamowite koreańskie trendy, które podbijają internet, i zdradza ich genezę, wszystko ilustrując znakomitymi zdjęciami. Przytacza rozmaite ciekawostki, zwraca uwagę na wyznaczniki koreańskiej kultury – od buddyzmu po sztukę tradycyjną i taekwondo. Opowiada o specyfice relacji interpersonalnych, charakterystycznych symbolach i zwyczajach, a także oczywiście o gwiazdach popkultury. Jako dodatkową atrakcję oferuje miniprzewodnik po swoich ulubionych atrakcjach w Seulu.

I love Korea można zamówić >>TUTAJ.

  • Piętnastoletnia Candace ma koreańskie korzenie i mieszka w New Jersey. Jest wielką fanką K-popu, więc kiedy jedna z wytwórni muzycznych organizuje przesłuchania do nowego koreańskiego girlsbandu, przyjaciele namawiają ją do udziału. Mimo pewnych braków, szczególnie w kwestiach tanecznych, udaje jej się zakwalifikować dalej! Ta młodzieżowa książka to fascynująca opowieść o sławie, marzeniach i miłości w rytmie k-popu.

K-pop. Tajne przez poufne Stephana Lee można zamówić >>TUTAJ.

Co czytać po Squid Game? 5 koreańskich książek, które musisz znać >>> TUTAJ

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Kobiece