Wtorek, 8 czerwca 2004
Świętokrzyski Dom Książki Lokale bez przetargu "Gazeta Wyborcza" w Kielcach 31 maja poświęciła duży materiał Świętokrzyskiemu Domowi Książki. Według informacji "Gazety" spółka jest mocno zadłużona, zalega z czynszami za lokale, nie reguluje na bieżąco innych zobowiązań, a niedawno wszedł do niej komornik. "W marcu, aby się ratować, udziałowcy spółki podjęli uchwałę o utworzeniu holdingu podmiotów partnerskich. W praktyce wygląda to tak, że kierownicy poszczególnych księgarni musieli zarejestrować własną działalność gospodarczą i zobowiązać się do przejęcia długów Świętokrzyskiego Domu Książki" - pisze "Gazeta". Pięć z sześciu księgarni należących do ŚDK znajduje się w lokalach należących do miasta. Zarząd Domu Książki zwrócił się zatem do władz miasta z wnioskiem o przepisanie prawa do najmu lokali z ŚDK na kilku udziałowców - kierowników księgarni. Aby ratować kieleckie księgarnie miasto się zgodziło, co nie spodobało się niektórym właścicielom prywatnych księgarń oraz dziennikarce "Gazety". "Kolejny podarunek miasta. Kilku kieleckich księgarzy ŚDK bez przetargu otrzymało atrakcyjne lokale w centrum. Miastu nie przeszkadza, że spółka zalegała z czynszami i że nie spłaca wierzycieli" - napisała Joanna Gergont. Sytuacja Świętokrzyskiego Domu Książki rzeczywiście jest dramatyczna. Przychody spółki nie przekraczają 3 mln zł przy ok. 20 osobach zatrudnionych. …
Wyświetlono 25% materiału - 189 słów. Całość materiału zawiera 759 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki