Czwartek, 25 maja 2023
Bezpłatne wydanie na Miedzynarodowe Targi Książki w Warszawie

W tym roku z inicjatywy Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Muzeum Karykatury w Warszawie został wydany magazyn „Stolica Literatury”.

Magazyn jest bezpłatny i będzie dostępny podczas Międzynarodowych Targów w Warszawie (25-28 maja) na stoisku w Pawilonie 4/A.

Do zaprojektowania okładki „Stolicy Literatury” został zaproszony Daniel Gutowski – utytułowany rysownik komiksów, ilustrator, członek artystycznej grupy Maszin, od lat współpracuje z „Dwutygodnikiem”, „Autoportretem” czy „Pismem”.

W środku znajdziemy specjalny komiks autorstwa Jacka Frąsia – rysownika, scenarzysty komiksowego i perkusisty w zespołach Kwiaty i Cool Kids of Death oraz serię żartów na temat literatury i Warszawy, którą stworzył melon. Najmłodszych na pewno ucieszy wyjątkowa książka do złożenia – przygotowana przez Agatę Królak, ilustratorkę i autorkę książek, graficzkę, artystkę sztuk wizualnych, autorkę znanych książek dla dzieci „Robimisie, Różnimisie”.

Magazyn „Stolicy Literatury”przygotowało Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie – instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy.

Redakcja: Michał Rzecznik, Katarzyna Miękus, Paweł Płoski. Projekt graficzny: Studio Elipsy.

Podaj dalej
Autor: ET