Poniedziałek, 3 października 2022

Magdalena Doksa-Tverberg odchodzi ze stanowiska dyrektorki Krakowskiego Biura Festiwalowego. Sprawowała tę funkcję od 1 lutego tego roku.

Powodem odejścia miał być nieoficjalnie konflikt byłej dyrektorki KBF ze spółką Kraków 5020, operatorem Centrum Kongresowego ICE. Doksa Tverberg złożyła do prokuratury pismo informujące o planowanym przekazaniu części majątku KBF do spółki 5020. Ma to jednak pozostawać bez związku z decyzją o odejściu – informuje Radio Kraków.

Jak poinformował Urząd Miasta, Magdalena Doksa-Tverberg będzie kontynuowała współpracę z miastem. Jej obowiązki w KBF przejmie Carolina Pietyra, doświadczona managerka specjalizująca się w tworzeniu strategii i zarządzaniu zespołem w zmianie.

Działające od 1997 roku Krakowskie Biuro Festiwalowe jest organizatorem festiwali, takich jak Festiwal Conrada, Festiwal Muzyki Filmowej czy Misteria Paschalia, ale także instytucją, której zadaniem jest wspieranie rozwoju sektorów kreatywnych, budowanie międzynarodowej rozpoznawalności i wizerunku Krakowa. Jest także operatorem takich projektów, jak m.in. Kraków Miasto Literatury UNESCO, Kraków Culture, Kraków filmowy. KBF jest wydawcą, zarządza rozlicznymi platformami informacji kulturalnej, jest partnerem rozmaitych inicjatyw miejskich.

Magdalena Doksa-Tverberg to muzykolożka, menedżerka i animatorka kultury, związana od lat z administracją samorządową, z doświadczeniem w szczególności w obszarze kultury i promocji miasta. Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Dziennikarskie w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Od wielu lat jest związana z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2004 r., w latach 2011-2016 pełniła funkcję kierowniczą w Wydziale Promocji; od 2016 r. zastępczyni dyrektora w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Doksa-Tverberg nadzorowała kluczowe projekty miasta na polach muzyki, literatury, sektorów kreatywnych, sztuk performatywnych, dziedzictwa niematerialnego. Współtworzyła Program Rozwoju Kultury do roku 2030, współpracowała z wieloma instytucjami kultury, w tym z KBF.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: Radio Kraków, Krakow.naszemiasto.pl