Czwartek, 25 sierpnia 2022
Autorka i wydawca przekazują zyski z praw na rzecz ukraińskiej organizacji charytatywnej

Wydawnictwo W.A.B. poinformowało, że prawa do wydania „Małej Księżniczki” Karoliny Lewestam zostały sprzedane ukraińskiemu wydawnictwu ASSA. Poetycka baśń dla dzieci i dorosłych prawdopodobnie ukaże się w ukraińskim przekładzie jeszcze w tym roku.

Karolina Lewestam, filozofka i dziennikarka, zadecydowała, że swoje honorarium ze sprzedaży praw przekaże na cele charytatywne, a dokładniej na rzecz ukraińskiej organizacji Marsh Zhinok, prowadzącej schroniska dla kobiet, które straciły domy, oraz dostarczającej im pomocy medycznej i prawnej.

– Tak bardzo się cieszę, że „Mała Księżniczka” trafi do ukraińskich czytelników i czytelniczek. Tak ogromnie mi smutno, że dzieje się to w czasie ohydnej, bestialskiej napaści na ten kraj. Pieniądze ze sprzedaży postanowiłam przeznaczyć na Marsh Zhinok, organizację wspierają kobiety poszkodowane przez wojnę. Bo literatura dodaje skrzydeł tylko wtedy, gdy ma się nad głową spokojny dach. Oby każdej z tych kobiet dane było kiedyś zostać Wielką Królową – komentuje Karolina Lewestam.

Wydawnictwo W.A.B. wesprze autorkę, również przekazując swoją gażę ze sprzedaży praw na rzecz Marsh Zhinok.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: W.A.B.