Wtorek, 28 listopada 2023
Zaproszenie na spotkanie na stoisku Muzeum Niepodległości

Małgorzata Karolina Piekarska, wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zaprasza na Targi Książki Historycznej w Warszawie na stoisko Muzeum Niepodległości.

– Opowiem o pracy nad publikacją albumową „Aleksander Sochaczewski. O Syberii pędzlem i piórem (artystyczny obraz Powstania Styczniowego oraz katorgi)”. Jest to praca zbiorowa przygotowana przez pracowników Muzeum Niepodległości, w którym mam przyjemność pracować jako Kierownik Działu Zbiorów. Mojego autorstwa jest obszerny esej, a także merytoryczne opracowanie albumu. Publikacja powinna zadowolić zarówno miłośników malarstwa, jak i historii. Jest to rzecz wzruszająca i poruszająca. A co najsmutniejsze… ponadczasowa, bo aktualna również teraz, w obliczu wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą. To stwierdzają wszyscy, którzy do tej pory zapoznali się z jej treścią. Warto też dodać, że korektę tekstu wykonała Małgorzata Strękowska-Zaremba, również członkini SPP – przekazała Małgorzata Karolina Piekarska.

Spotkanie odbędzie w czwartek 30 listopada w godz. 15-16. na Stoisku Muzeum Niepodległości nr 63 na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum, w Arkadach Kubickiego – wejście tylko od ul. Grodzkiej.

Podaj dalej
Autor: (fran)