Wtorek, 24 stycznia 2023
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zachęca do udziału w pierwszy weekend kwietnia w Małopolskim Festiwalu Komiksu.
Na najmłodszych czekają warsztaty komiksowe, spotkania z autorami popularnych serii oraz gra miejska. Starsi będą mogli brać udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach z twórcami z Polski i zagranicy.
Na każdego, kto będzie chciał uzupełnić komiksową kolekcję będzie czekała giełda z mnóstwem tytułów do wyboru – zarówno jeśli chodzi o pozycje archiwalne, trudno dostępne, jak i najnowsze premiery.
Podczas festiwalu odbędzie się również wystawa oryginalnych prac polskich autorów, które będzie można zakupić w okazyjnych cenach. Małopolski Festiwal Komiksu to impreza zarówno dla osób, które od lat interesują się komiksem, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym medium.
Festiwal Komiksu pierwszy raz odbył się dwanaście lat temu.
Tegoroczna edycja odbędzie się 1-2 kwietnia w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (Kraków, ul. Rajska 12) w szerszej formule, a także pod nową nazwą, bardziej adekwatną do regionalnego charakteru biblioteki. Organizatorzy za główny cel stawiają sobie to, by nie zawieść użytkowników biblioteki – corocznych festiwalowych bywalców.

https://www.facebook.com/events/1333850800702675/

Zachęcamy do śledzenia naszego kalendarium targów i festiwali: 👉https://rynek-ksiazki.pl/kalendarium-targow/

Podaj dalej
Autor: ET