Poniedziałek, 11 maja 2020

Scena Teatralna Trójki zaprasza w poniedziałek 11 maja na powtórkę spektaklu na podstawie kontrowersyjnej powieści „Mapa i terytorium” równie ekscentrycznego francuskiego pisarza Michela Houellebecqa. Autorką adaptacji i reżyserką tego dzieła w formie radiowego spektaklu jest Agnieszka Lipiec-Wróblewska, a w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in. Magdalena Cielecka, Karolina Gruszka, Andrzej Chyra, Marek Kalita i Władysław Kowalski.

„Mapa i terytorium” to wydana w 2010 powieść Michela Houellebecqa, francuskiego pisarza, autora m.in. „Cząstek elementarnych”, „Platformy”. Zarówno te powieści, jak i „Mapa…” (w 2010 roku otrzymał za nią prestiżową francuską literacką Nagrodę Goncourtów), odbiły się szerokim echem w świecie literackim, a Houellebecq dzięki nim zyskał równie wielu admiratorów, co wrogów. „Mapa i terytorium” jest błyskotliwą satyrą społeczną z mocnym wątkiem kryminalnym, a zarazem traktatem o ułomności relacji międzyludzkich.

Scena Teatralna Trójki: Michel Houellebecq – „Mapa i terutorium”; adaptacja i reżyseria – Agnieszka Lipiec-Wróblewska; realizacja – Andrzej Brzoska; opracowanie muzyczne – Tomasz Obertyn.
Obsada: Andrzej Chyra (Jed Martin), Marek Kalita (Michele Houellebecq), Magdalena Cielecka (Dziennikarka; na zdjęciu), Karolina Gruszka (Olga), Władysław Kowalski (Ojciec), Adam Ferency (Franz Teller), Krzysztof Banaszyk (głos w reklamie).

Emisja w poniedziałek 11 maja o godz. 21.10.

 

Podaj dalej
Źródło: Polskie Radio