Piątek, 14 czerwca 2024
Co zrobisz, gdy twoje życie zamieni się w kryminał?

Kiedy wnuczek Mary znika zdesperowana babcia wkracza na ścieżkę pełną niebezpieczeństw, by go uratować. Podążaj śladem jej prywatnego śledztwa dzięki powieści Miłosławy Barkowskiej.

Maria Błonicz, zwana Marą, wiedzie spokojne i nieco samotne życie emerytki. Niespodziewana wiadomość od notariusza wywraca jednak jej codzienność do góry nogami: oto na skutek tragicznego splotu okoliczności Mara została jedynym prawnym opiekunem swojego wnuka! Mało tego, do chwili osiągnięcia przez niego pełnoletności będzie musiała zarządzać jego majątkiem, który chłopiec otrzymał w spadku.

Kobieta robi wszystko, by przystosować się do nowej roli, ale los po raz kolejny szykuje dla niej niespodziankę. W dniu ukończenia zerówki jej wnuczek znika – okazuje się, że odebrał go tajemniczy wujek. Mara rozpoczyna gorączkowe poszukiwania chłopca. By go odnaleźć, musi użyć całego swojego sprytu i wieloletniego doświadczenia. Zrobi wszystko, by porywacze dostali za swoje, nawet jeśli w tym celu będzie musiała udawać swoją śmierć.

Znalezienie ciała Pawełka Kubasiaka ogromnie przygnębiło Kubę, choć właściwie od dawna był pewny, że chłopiec nie żyje. Nie wierzył, że Marcinek żyje. Była mu przeznaczona śmierć, niezależnie od tego, co zrobiłaby babcia. Jej ekscesy niczego nie zmieniły, tylko teraz będą w niej wywoływać poczucie winy. Jedyne, co dzięki nim uzyskali, to Sknerycz. Stary wyga nic nie powie, ale o zamordowanie Tadeusza Rawskiego chyba da się go oskarżyć. Posiedzi do końca życia.

Czy jej spryt i doświadczenie wystarczą, aby rozwiązać tę zagadkę?

 Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/mara-i-porywacze-miloslawa-barkowska-p-2028924.html

 

 

Podaj dalej
Autor: Novae Res