Czwartek, 19 maja 2022
Nowość CeDeWu

Książka jest doskonałym uzupełnieniem klasycznych podręczników z matematyki finansowej. Doświadczenie akademickie Autorki w zakresie prowadzenia zajęć z tego przedmiotu wskazuje na przydatność takiej formy opracowania wzorów i tablic finansowych przy wykonywaniu obliczeń. Może służyć jako pomoc dydaktyczna w trakcie prowadzenia ćwiczeń ze studentami z przedmiotów wykorzystujących zagadnienia związane z kalkulacją wartości pieniądza w czasie, takich jak ocena korzyści uzyskiwanych z różnych form lokat pieniężnych, oraz przy ustalaniu kosztów w związku z zaciągniętymi pożyczkami i kredytami. Odpowiednie uporządkowanie wzorów i tablic oraz ich prezentacja i opis powinny ułatwić Czytelnikowi korzystanie z niniejszego opracowania.

Opracowanie kierowane jest zarówno do studentów, jak i praktyków stosujących w swojej pracy metody matematyki finansowej oraz podejmujących decyzje związane z kalkulacją wartości pieniądza w czasie.

W dwóch rozdziałach zawarto:

  • podstawowe wzory z matematyki finansowej z zakresu różnych rodzajów kapitalizacji i stóp procentowych, rent, kredytów oraz oceny projektów inwestycyjnych;
  • tablice finansowe zawierające współczynniki wartości przyszłej i dyskontujące kapitału oraz rent.

 

Tytuł: Matematyka finansowa. Wzory i tablice.

Autor: Beata Bieszk-Stolorz

Rok wydania: 2022
Oprawa: Miękka
Format: 210×297
Stron: 44
ISBN: 978-83-8102-593-5

Cena: 47:00zł

 

Wydawnictwo CeDeWu

https://cedewu.pl/Matematyka-finansowa-Wzory-i-tablice-p3147

 

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/CeDeWupl/

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo CeDeWu