środa, 15 marca 2023
Nowe wydanie z kodami QR już w sprzedaży!

Najlepsze na rynku kompendium wiedzy o polskim hymnie. Książka, którą warto mieć w domu. Niezbędna w szkole. Obowiązkowa w bibliotece.

Właśnie ukazała się w nowym, jeszcze ciekawszym wydaniu wzbogaconym o kody QR z unikatowymi nagraniami historycznych wersji „Mazurka Dąbrowskiego”, w tym z sześciozwrotkową „Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech” opracowaną według rękopisu Józefa Wybickiego z 1797 roku i zapisu nutowego z 1800 roku!

Dzięki podziałowi na dwie części: CO KAŻDY POLAK O HYMNIE WIEDZIEĆ POWINIEN oraz DLA WNIKLIWYCH po książkę Małgorzaty Strzałkowskiej może sięgnąć czytelnik w każdym wieku.

Autorka przedstawia kulisy powstania „Mazurka Dąbrowskiego”, szczegółowo omawia każdą z czterech zwrotek (a także dwie pominięte), przedstawia osoby i miejsca w sposób szczególny z hymnem związane. Czytelnicy znajdą tu także inne pieśni pełniące niegdyś funkcję polskiego hymnu, a także specjalnie opracowane (i uzupełnione w nowym wydaniu) kalendaria hymnu.

Małgorzata Strzałkowska, powszechnie znana i lubiana jako autorka znakomitych książek dla dzieci, słynąca także wśród dorosłych z „wierszyków łamiących języki”, z wykształcenia jest bibliografem i wydawcą naukowym. Za całokształt twórczości została odznaczona Medalem Polskiej Sekcji IBBY oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W zeszłym roku uhonorowano Autorkę tytułem „Ambasador Polszczyzny”.

 

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Bajka