Czwartek, 26 marca 2020
Zmiana terminu

Ze względu na sytuację pandemiczną, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca br. o ogłoszeniu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz zaleceniami Prezydenta Wrocławia, organizatorzy z żalem informują o konieczności przełożenia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2020 na jesień. Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2020 roku, a Gala wręczenia Nagrody Wielskiego Kalibru – 7 listopada.

W oświadczeniu prasowym organizatora Festiwalu czytamy: „W związku z tym zmianie ulegają dotychczas obowiązujące terminy prac związanych z przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Kryminalnymi Warsztatami Literackimi.
Nowy kalendarz prac dotyczący przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru przedstawia się następująco: długa lista książek nominowanych do Nagrody zostanie ogłoszona 18 maja, nominacje do Nagrody – 22 czerwca.
Wydłużamy też czas nadsyłania prac zgłaszanych do konkursu na opowiadanie kryminalne do 15 czerwca. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 31 sierpnia na łamach Portalu Kryminalnego.
Część z Państwa zapewne pamięta, że pierwsze wrocławskie edycje Międzynarodowego Festiwalu Kryminału odbywały się właśnie jesienią. Będzie to więc swoisty (choć nieplanowany) powrót do korzeni. Nie zdążyliśmy opublikować majowego programu, ale już niebawem zaczniemy informować o tym, co przygotowaliśmy i zrealizujemy w listopadzie. Liczymy, że zrozumieją Państwo naszą decyzję i zobaczymy się we Wrocławiu (choć nieco później, niż zakładaliśmy).

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2020”.