Wtorek, 31 marca 2020
Wspomnienie wydawcy o Krzysztofie Pendereckim
Po śmierci Krzysztofa Pendereckiego, który zmarł w niedzielę 29 marca w Krakowie, otrzymaliśmy kolejne wspomnienie, jakie napisał Artur Matys, wydawca unikalnej publikacji zawierającej szkice i rękopisy wielkiego kompozytora. Utwory Krzysztofa Pendereckiego na chór a cappella poznałem i pokochałem dzięki koncertom Polskiego Chóru Kameralnego. Gdańscy śpiewacy pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego jako pierwsi na świecie włączyli do swojego repertuaru, a następnie wydali na płytach CD wszystkie kompozycje Krzysztofa Pendereckiego na chór a cappella (2009 i 2013). Kiedy na początku 2014 roku Jan Łukaszewski przedstawił mnie Krzysztofowi Pendereckiemu, poprosiłem Maestro o zgodę na wydanie publikacji, w której znalazłyby się Jego muzyczne szkice i rękopisy „Missa Brevis” (2012) …
Wyświetlono 25% materiału - 104 słów. Całość materiału zawiera 418 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się