Poniedziałek, 26 września 2022

We wrześniu w Korei rozpoczął się cykl wydarzeń multidyscyplinarnego programu kulturalnego współorganizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza. Koreańska publiczność będzie miała okazję posłuchać na żywo polskiej muzyki oraz po raz pierwszy w historii obejrzeć wystawę prezentującą mistrzów polskiej ilustracji dziecięcej.

Wystawę “Mistrzowie Polskiej Ilustracji” będzie można zobaczyć od 11 października do 15 stycznia 2023 w Bibliotece Książki Obrazkowej w Suncheonie.

“Mistrzowie Polskiej Ilustracji” to największa zagraniczna wystawa polskiej dziecięcej ilustracji książkowej. Prezentowane na niej prace obejmują twórczość najważniejszych polskich twórców ostatniego stulecia. Na wystawie pojawią się ilustracje awangardowych artystów lat dwudziestych: Stefana i Franciszki Themersonów czy Jana Marcina Szancera.

Zaprezentowane zostaną także najnowsze postmodernistyczne książki obrazkowe autorstwa Marianny Oklejak, Iwony Chmielewskiej oraz innych współczesnych artystów.

Wystawa, której kuratorką jest Jiwone Lee – polonistka i historyk sztuki, organizowana jest przez Instytut Adama Mickiewicza i Suncheon Picture Book Library w Korei. Partnerami projektu są BWA Zamość oraz Ambasada RP w Seulu.

 

Autor: ET
Źródło: Culture.pl