Wtorek, 11 czerwca 2024
Nowość wydawnictwa Zakamarki

Uważnie przyglądaliśmy się złości, uczyliśmy, jak pracować nad spokojem, przyszedł czas na relaksacje słowno-ruchowe, które pomogą w zasypianiu…

Cztery relaksacje słowno-ruchowe, które pomogą dziecku odprężyć się i dobrze poczuć tu i teraz oraz w dłuższej perspektywie.

Cztery relaksacje słowno-ruchowe, które pomogą dziecku rozpoznać oznaki zmęczenia, wyciszyć się i zasnąć.

Opis każdej relaksacji zawiera:
• część informacyjną dla rodzica, czyli wyjaśnienie celu i przebiegu relaksacji oraz opis ruchu, jaki ma wykonywać dziecko
• część praktyczną do pracy z dzieckiem, czyli tekst z ilustracjami do wspólnego czytania, oglądania i praktykowania.

Ćwiczenia są proste i przyjemne, dzięki czemu dziecko szybko je zapamięta. Przyswojone sekwencje ruchowe pomogą mu rozpoznać oznaki zmęczenia, odprężyć się, poczuć się bezpiecznie, zaprzyjaźnić się z nocą i przyjąć nadchodzący sen.
Wspólne chwile odprężenia dzieci i rodziców to wspaniała praktyka. Poczujcie, jak pozytywnie wpływa ona zarówno na ciało, jak i na ducha, i przekonajcie się, że będzie procentować przez całe życie!

Anne Crahay inspiruje się stworzoną w latach 80. XX wieku metodą edukacyjną Brain Gym®, która łączy procesy myślowe (brain) z ciałem (gym) i bazuje na przyjemności uczenia się w ruchu. Książka powstała we współpracy z Marie-Anne Saive, specjalistką kinezjologii edukacyjnej i metody Brain Gym®. równowagę.

„Mój sen”

tekst: Anne Crahay
ilustracje: Anne Crahay
tłum.: Katarzyna Skalska
ISBN 978-83-7776-260-8
twarda oprawa
34,90 zł
44 strony
wiek: 3+

Podaj dalej
Autor: Zakamarki