Piątek, 24 marca 2023
Po spotkaniu z Miką Urbaniak

23 marca odwiedziłam Terminal Kultury Gocław, w którym ma swoją siedzibę Biblioteka Publiczna im. J.Z. Rumla i która zorganizowała spotkanie z autorkami książki „Będzie lepiej – Mika Urbaniak w rozmowie z Magdaleną Adaszewską”.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Otwarta głowa”, i to była już 19. odsłona. Założeniem cyklu są spotkania z autorami książek podejmującymi ważne społecznie i trudne tematy. Zdecydowanie publikacja „Będzie lepiej Mika Urbaniak w rozmowie z Magdaleną Adaszewską” do takich należy. Mika Urbaniak szczerze opowiada o uzależnieniu, o chorobie psychicznej bardzo późno zdiagnozowanej, i o miłości, która pomogła jej odzyskać wiarę, że będzie lepiej. Panie poznały się w czasie pandemii przez internet. Magdalena Adaszewska zobaczyła obrazy autorstwa Miki, która odkryła w sobie kolejną pasję – malarstwo. Wokalistka nie tylko czaruje głosem, robi to również pędzlem. To ważna książka, która jest zapisem rozmowy, arcyciekawej, ukazującej ból, ale także miłość rodzinną, zagubienie i walkę o siebie.

– To wszystko było po coś, jest jakiś sens z tym wszystkim związany, wierzę, że jest jakiś powód, że żyję. A przez to, że może mogę pomóc innym ludziom moją historią, właśnie o tym mówić, czuję, że to jest moja misja – powiedziała Mika Urbaniak na spotkaniu.

Marcin Kozłowski, dziennikarz prowadzący spotkanie, dodał: – I ta książka jest realizacją tej misji, to jest misja w praktyce.

Choroba afektywna dwubiegunowa to z jednej strony stany depresyjne,  a z drugiej strony stany ogromnej manii.  Mika Urbaniak tłumaczy w książce w bardzo jasny sposób, który może pomóc osobom niezdiagnozowanym, a ta choroba może dotknąć każdego.

„Będzie lepiej. Mika Urbaniak w rozmowie z Magdaleną Adaszewską”

Znak Literatura Nova

 

Podaj dalej
Autor: Małgorzata J. Berwid, fot. MJB