Wtorek, 18 marca 2003
Spór w Ars Polonie Konflikt pomiędzy dwoma głównymi udziałowcami Ars Polony Grzegorzem Guzowskim a Grzegorzem Stępniem wszedł w kolejną fazę - medialną. Ten drugi na razie pozostaje w cieniu. Można odnieść wrażenie, że w tę sprawę się nie angażuje. Sam twierdzi, że na rynku książki dzieje się naprawdę wiele ważnych rzeczy, a dziennikarze zajmują się drobiazgami. Z kolei w wyniku działań Grzegorza Guzowskiego tzw. opinia publiczna została poinformowana o zamieszaniu wokół zwołania Nadzwyczajnego Walnego Ars Polony oraz o dążeniu przynajmniej połowy akcjonariuszy do przynajmniej częściowych zmian władz spółki. Monika Białecka, właścicielka trzeciego co do wielkości pakietu akcji Ars Polony, próbuje mediować. Wg niej podobne konflikty należy rozwiązywać wewnątrz firmy. Jej zdaniem faktem jest, że obecnie w radzie nadzorczej Ars Polony Grzegorz Stępień - dysponujący pakietem poniżej 50 proc. udziałów - ma 4 reprezentantów, reszta tylko dwóch. W zarządzie ma 2 osoby, reszta nikogo. Ten stan należy zmienić. O pozostałych punktach walnego oraz o publicznie zgłoszonych zarzutach Grzegorza Guzowkiego wobec działań prezesa Ars Polony Janusza Foglera Monika Białecka nie chce mówić. Oficjalnie spór prowadzą Grzegorz Guzowski oraz prezes Ars Polony Janusz Fogler. Obaj panowie mówią o sobie rzeczy de facto podobne. W skrócie: jeden drugiemu zarzuca, że nie zna się …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 796 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się