Poniedziałek, 20 listopada 2023

Wydawnictwo Muza podało szacunkowe wyniki finansowe za trzy kwartały 2023 roku.

Przychód ze sprzedaży Grupy Muza S.A wyniósł 53,3 mln zł, wobec 27,6 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Grupa Muza S.A odnotowała zysk w wysokości 10,1 mln zł (wobec 1,67 mln zł zysku w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Szacunkowy przychód ze sprzedaży Muza S.A wzrósł o 111 proc.: do 48,65 mln zł, wobec 23,16 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Szacunkowy wynik netto Muza S.A wyniósł 9,6 mln zł zysku wobec 1,0 mln zł zysku w porównywalnym
okresie roku ubiegłego.

Akcjonariusze Muzy zdecydowali o wypłacie dywidendy z kapitału rezerwowego – poinformowała spółka w komunikacie. Dywidenda wyniesie 1 zł na akcję. Łącznie na dywidendę przeznaczona zostanie kwota 3,27 mln zł.

Dzień dywidendy to 8 stycznia 2024 roku, a termin jej wypłaty to 15 stycznia 2024 roku.

Głównymi akcjonariuszami firmy są: członkini jej zarządu Małgorzata Czarzasty (ma walory stanowiące 26,4 proc. kapitału), prezes Marcin Garliński (17,95 proc.) oraz Stanisław i Lucyna Stępniowie (9,49 proc.).

Doskonały wynik finansowy to efekt postawienia przez spółkę na literaturę młodzieżową. Niezmienną popularnością cieszą się m.in. książki Weroniki Marczak z serii “Rodzina Monet”.

Muza S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Muza S.A. jako jej jednostka dominująca. Pozostałe podmioty Grupy Kapitałowej to Muza Szkolna Sp. z o.o., PDK S.A. (działalność hotelarska), Muza Marketing Sp. z o.o.

Na początku 2022 roku Muza zainicjowała nowy imprint You&YA, w ramach którego wydaje fantastykę i literaturę obyczajową dla młodzieży.

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 roku na rynku zadebiutowało wydawnictwo self-publishingowe Oh book! To najmłodsza siostra 32-letniej Muzy, a swoją ofertę kieruje do „ceniących niezależność twórców, którzy marzą o wydaniu własnej książki na przejrzystych warunkach”.

Z kolei od stycznia 2013 roku rozpoczęła działalność inna marka Muzy – Akurat. Pod tym brandem wydawane są książki z szeroko rozumianej literatury popularnej: thrillery, kryminały, science fiction i fantasy, literatura erotyczna, a także współczesna proza polska.

Muza prowadzi również własną księgarnię stacjonarną – przy ul. Żelaznej 28/30 w Warszawie.

Wydawnictwo Muza zostało założone w 1991 w Warszawie, od 1998 jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podaj dalej
Autor: ET